Учащите в няколко варненски училища, гимназии и Медицинския Университет изучават

...
Учащите в няколко варненски училища, гимназии и Медицинския Университет изучават
Коментари Харесай

Близо 250 варненски ученици и студенти изучават китайски език


Учащите в няколко варненски учебни заведения, гимназии и Медицинския Университет учат китайски език. Възпитаниците на СОУ „ Климент Охридски “, СОУ „ Димчо Дебелянов “, IV ЕГ „ Фредерик Жолио-Кюри “, ГПЧЕ „ Йоан Екзарх “, МФЛ „ Шарл Перо “ и студенти, и преподаватели в МУ „ Проф. доктор Параскев Стоянов “ учат писмени знаци към този момент повече от три месеца. Това става с помощта на програмата на Институт Конфуций при Великотърновския Университет. Преподавател-доброволец дойде във Варна, с цел да преподава езика на античния китайски мъдрец Конфуций на дребни и огромни.



Преподавателката се назовава Ту Личин, само че всички нейни ученици я назовават другарски – Лиса. Тя не е елементарен учител по китайски език и граматика. Тя е експерт по преподаване на китайски език на чужденци и професионализмът ѝ улеснява доста българските възпитаници в усвояването на непознатия език. Преподавателката беше показана във Варна от китайския шефа на Институт Конфуций Велико Търново – проф. Дун.



Китайският език е език на „ тонове “ и затова усвояването му в началния стадий е относително комплицирано за незапознатите. Произнасянето на една й съща дума или сричка по друг метод, т.е. с друг звук, постоянно може да докара до комични обстановки. Лиса учи своите ученици точно на това и го прави постоянно с усмивка на уста. Тя е ученик на университета в китайския град Ухан. Преподавателката не крие вярата си, през лятото част от нейните ученици да могат да посетят родината ѝ на обменни начала. Изучаването на китайски език не е самоцелно.



Всеки от учениците и студентите, след струпване на съответния хорариум могат да се явят на изпит за придобиване равнище на притежаване на китайски език – HSK. Лиса и нейните сътрудници от Институт Конфуций Велико Търново споделят, че главното при проучването на китайски език е да не се откажеш първоначално, когато всичко е изцяло друго. След първите няколко месеца всичко става доста по-леко. Китайският език е един от най-изчистените в граматичен аспект езици в света. В него няма глаголни времена, изразени посредством смяна в думата, няма падежи, спрежения, склонения, цифри и родове.

 

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
`` Последни вести `` рекламаФорумФорум--> --> `` реклама
`` реклама За Петел| Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР