Турция започна европейските квалификации по отличен начин с победа като

...

Турция започна с ценен успех като гост над Албания

Турция стартира европейските квалификации по отличен метод с победа като посетител над Албания. Възпитаниците на Шенол Гюнеш взеха значими три точки, които ще бъдат от огромна изгода в борбата в група " Н ".

Гостите откриха резултата в 21-ата минута. Тогава албанците се засуетиха при изнасянето на топката и разрешиха да им бъде отнета в рискова непосредственост до наказателното поле, играчите в бяло размениха няколко подавания преди Бурак Йълмаз с удар по земя да порази вратата за 0:1.

В 55-ата минута резултатът бе подсилен. Хакан Чалханоолу пое кълбото в средата игрището и бе оставен несмущаван да прекоси половината терен, след което с бомбен изстрел от границата на наказателното поле да означи за 0:2.

Така Турция си потегли с значима победа от това посещение. Следващият мач на южните ни съседи е против Молдова на 25 март в Истанбул. В същия ден пък Албания гостува на Андора в търсене на първи точки в групата.