Турция постигна изненадваща победа с 2:0 срещу световния шампион Франция

...

Турция шокира световния шампион

Турция реализира изненадваща победа с 2:0 против международния първенец Франция в мача от третия кръг на квалификационна Група „ Н “ за Евро 2020. Каан Айхан и Ченгиз Юндер означиха попаденията за триумфа, с който южните ни съседи събраха 9 точки и оглавиха групата.

„ Петлите “ следват в подреждането с три по-малко.

Турция поведе след половин час игра. Домакините получиха право да изпълнят фаул отляво по офанзивата си. Топката бе центрирана в наказателното поле, Каан Айхан надскочи всички и с глава засече за 1:0.

10 минути по-късно домакините нанесоха и втори удар по международния първенец. След неточност в защитата на „ петлите “, Ченгиз Юндер излезе на рискова позиция и оформи 2:0.

Натискът на Турция продължи, а в 44-ата минута на Мерих Демирал засече центриране от ъглов удар, само че топката прелетя настрана от вратата.

Турция бе по-активният отбор на терена и през вторите 45 минути. Момчетата на Дидие Дешан демонстрираха вяла игра и по този начин и не съумяха да понижат пасива си.

В 70-ата минута пък Туирция направи добра офанзива, а Махмут Текдемир имаше добра опция, стреля от отдалеченост, а ударът му бе ориентиран под напречната греда. Юго Лорис обаче се намеси решаващо и извади.

4 минути преди края на постоянното Турция имаше нова добра опция. Бурак Йълмъз засече центриране в пеналта, само че топката мина настрана.

В различен мач от същата група Исландия реализира минимална победа с 1:0 над Албания. Голът за „ викингите “ бе дело на Гудмундсон. Исландците имат еднакъв точков актив с Франция (6), само че са позиция обратно, четвърти, поради по-слабите си индикатори. Албания следва в подреждането с 3 пункта.

Междувременно Молдова също реализира минимална победа с 1:0 над Андора, като попадението бе дело на Армаш.

Молдовците имат 3 точки на петото място, до момента в който Андора е на последното място без извоювана точка.