Цюрих спечили титлата на Швейцария преди няколко кръга, но не

...

Карол Метс заби гол в Швейцария

Цюрих спечили купата на Швейцария преди няколко кръга, само че не понижава темпото и в последните мачове от сезона. Снощи отборът се наложи с 2:1 при гостуването си на Санкт Гален, а един от головете означи някогашният защитник на ЦСКА Карол Метс.

Естонският национал откри резултата в 10-ата минута след подаване на някогашния халф на Рома Анте Чорич. Това беше първо попадение за Метс с екипа на Цюрих, където мина през зимната пауза.
 Карол Метс: Много съм признателен и на ЦСКА, и на Цюрих, че повярваха в мен

Работих и работих интензивно, с цел да играя още веднъж в огромния футбол, споделя той

В 37-ата минута Жорди Куинтия съумя да изравни, само че малко по-късно Матей Маглица си вкара автогол, който костваше загубата на Санкт Гален.

Три кръга преди края на сезона ФК Цюрих води с цели 19 точки пред втория Базел, а Санкт Гален се намира на пета позиция.

Базел и Йънг Бойс ще се борят до последно за второто място, а на дъното интригата е кой всред Сион и Люцерн ще играе бараж за оставане в Супер Лигата, откакто Лозана към този момент е сигурен изпадащ.