Цветана Пиронкова претърпя поражение от световната №129 Ана Конюх в

...

Жалко! Цвети не влезе в основната схема на Уимбълдън

Цветана Пиронкова претърпя проваляне от международната №129 Ана Конюх в последния кръг от квалификациите за шампионата. Българката изигра мощен втори сет, само че през останалата част от мача отстъпваше на своята съперничка и ѝ се наложи да се помири с провалянето. Мачът не стартира добре за Пиронкова, защото Конюх взе самодейността през цялото време и поведе с 2-0. Първата ни ракета бе на път да изостане с два пробива, само че съумя да отрази два следващи брейкпойнта на хърватката и да понижи резултата. Впоследствие Пиронкова навакса пасив от 0-40, само че не съумя да обърне резултата и нейната съперничка възвърне разликата от два гейма. Това бе началото на мощна серия за Конюх, която записа пробив на нула, след което затвърди брейка и усили преднината си на 5-1. Българката редуцира пасива си, само че международната №129 отговори с нов гейм на нула и по този метод надви с 6-2 в първата част. Пловдивчанката поведе при започване на втория сет, само че по-късно пропусна брейкпойнт и разреши на съперничката си да възвърне равенството. При резултат 2-2 Пиронкова избави точка за пробив и още веднъж си върна водачеството, само че Конюх завоюва шестия гейм на нула и по този начин резултатът още веднъж бе подравнен. Хърватката имаше опция да обърне резултата, само че Пиронкова още веднъж избави брейкпойнт и си върна водачеството при 4-3. Радостта на първата ни ракета обаче не продължи дълго, защото наклонността двете да печелят подаванията си се резервира и Конюх надви в осмия гейм. Пиронкова още веднъж излезе напред в резултата, след което стигна до два следващи сетбола. Първият бе избавен от Конюх, само че при втория си опит пловдивчанката не остави шансове на своята съперничка и завърши сета при 6-4 в своя изгода. За страдание първата ни ракета не съумя да резервира положителното си движение и Конюх поведе с 2-0 в заключителния сет. Пиронкова понижи резултата, само че по-късно хърватката още веднъж откри надзор върху играта и осъществя нов пробив, след който натрупа удобен задатък от 5-1. Първата ни ракета прекъсна серията на Конюх с гейм на нула, само че по-късно родената в Дубровник тенисистка стигна до два следващи мачбола. Още при първия си опит тя съумя да преодолее зашитата на Пиронкова и по този метод победи с 6-2, 4-6, 6-2 след 104 минути игра.
Източник: dnesplus.bg