Цветан Соколов със своя Лубе Чивитанова изигра страхотна среща, побеждавайки

...

Перфектен Соколов и "Лубе" разбиха шампиона

Цветан Соколов със своя " Лубе Чивитанова " изигра страхотна среща, побеждавайки първенеца " Перуджа " вкъщи с 3:1 гейма (25:19, 22:25, 25:22, 25:19) във втори конфликт от финалния плейоф на италианското волейболно състезание. Така домакините изравниха серията на 1:1 победи, като за Скудетото двата тима се нуждаят от 3 триумфа.

Българският диагонал приключи с 16 точки, отбелязвайки 3 аса, а най-резултатни в срещата бяха Йоанди Леал и Вилфредо Леон, който приключиха с по 20.
Снимка: legavolley.it
В първия гейм до 7-а точка двата тима играха равностойно, само че след ас на Бруно Резенде и сполучлив блок на Цветан Соколов против Леон домакините поведоха с 10:7. Топка в навън на българина и последвала директна точка от начален удар на кубинското острие на " Перуджа " възвърнаха равенството при 13-а точка. Силна игра на Османи Хуанторена и страхотна обсада на Резенде против Ланца усилиха дистанцията сред двата тима на 5 точки, с което " Лубе " завоюва първата част с 25:19.
Ничии национали Четирима от най-хубавите волейболисти в света загърбиха родината си, с цел да преследват огромните върхове Снимка: legavolley.it
Във втория гейм първенците стартираха мощно и се възползваха от грешките на своя конкурент, повеждайки стремително с 6:1. Разликата се резервира до 13-а точка, когато Хуанторена остави посрещането на гостите без отговор, а последвалата неточност на Атанасиевич понижи изоставането на 2 точки. Играчите на Фердинандо Де Джорджи стигнаха до 21:22 след сполучлива обсада на Цветан Соколов против Леон, само че кубинецът по-късно блесна и изравни резултата след 25:22.

В третата част още веднъж отборът на " Перуджа " взе самодейността след 10-а точка и още веднъж не съумя да запазят задатъка си, като този път загуби частта с 22:25, откакто Леон беше спрян от Цветан Соколов.

В четвъртия гейм двата тима бяха равностойни, а първото преимущество от 2 точки пристигна за " Лубе " при 16:14 след неточност на Ланца. Ас на Енрико Честър даде задатък при 18:15, а по-късно в заключителните моменти три положителни начални удара на Цветан Соколов, два от които асове, сложиха точка на разногласието при 25:19 и 3:1 гейма, с което домакините изравниха успехите във финалния плейоф на 1:1.

В четвъртък от 21:30 ч. директно по RING можете да наблюдавате третата среща от финалния плейоф в италианското волейболно състезание.
Източник: btvnovinite.bg