ЦСКА завърши подготвителния си лагер в Австрия с пета поредна

...

ЦСКА разгроми азери с 5:2 в последната си контрола

ЦСКА приключи подготвителния си лагер в Австрия с пета поредна победа. Момчетата на Стамен Белчев разгромиха " Карабах " от Азербайджан с 5:2, по-малко от 24 часа след дуела против румънския " Университатя " (Крайова).

Фернандо Каранга изведе алените напред още в 14-ата минута, когато прецизен беше Фернандо Каранга. Нападателят се възползва от неточност в отбраната на съперника и без проблем осъществя.

" Карабах " беше доста деен и атакуваше рисково, само че Георги Китанов се регистрира с две положителни намеси преди почивката.

Половин час след началото на мача ЦСКА удвои задатъка си. Десподов центрира отдясно, а в опита си да почисти Иностадзе си вкара автогол.

До края на първата част алените вкараха нови два гола. В 33-ата минута прецизен беше Малинов, а секунди преди паузата вкара и Десподов.

Две минути след началото на второто полувреме българският отбор изпусна да усили своята преднина. Манолев откри чудесно Каранга, който стреля от упор с глава, само че стражът на азербайджанците избави.

През втората част " Карабах " подвигна малко оборотите, а в състава на ЦСКА се усети мора. Малко след подновяването на играта Пинто сгреши и Рамазанов понижи за азерите.

Каранга вкара пети гол за ЦСКА в 59-ата минута, а крайното 5:2 оформи Дино 11 минути преди края.

Червените приключват лагера в Австрия с пет победи от пет мача.

" Доволен от раздаването на момчетата, всеки един има титулярно място, стига да го заслужи и да помогне на тима ", сподели след мача треньорът Стамен Белчев.

Той счита, че тимът му е подготвен за началото на сезона.

Съставът на ЦСКА: Китанов, Манолев, Бодуров, Чорбаджийски, Недялков, Симао, Малинов, Пинто, Меркадо, Десподов, Каранга

След почивката влязоха: Петров, Груев, Атанасов, Антов, Дюлгеров, Георгиев, Ангелов, Колев, Кубемба, Кулма, Енрике
Източник: dnevnik.bg