ЦСКА завърши 1:1 с шампиона Лудогорец на стадион Българска армия

...

ЦСКА пропусна да победи Лудогорец

ЦСКА приключи 1:1 с първенеца Лудогорец на стадион " Българска войска " в дербито от 29-ия кръг в efbet Лига и трети кръг на шампионския плейоф. Али Соу (62) изведе домакините напред в резултата, а Дан Битон (71) изравни. „ Армейците “ нямаха шанс и на три пъти удариха гредите, с цел да се стигне до шесто следващо турнирно тъждество сред двата отбора. " Червените " направиха 14-и безрезултатен опит да победят „ орлите “ на собствен терен – към този момент 9 равенства и 4 победи за отбора от Разград, който остава непобеден към този момент 34 мача за състезание.

Първото полувреме на срещата предложи доста напрегнати, любопитни моменти, страсти и за двата отбора, греда, анулиран гол и две много дискусионни обстановки. Първият удар по посока на едната от двете порти стана факт в четвъртата минута, когато Ахмедов стреля от границата на наказателното поле в опит да откри близкия ъгъл на Стоянов, само че в навън. Секунди по-късно домакините имаха отлична опция да открият резултата. Евандро центрира отляво към Соу, таранът изпревари Григоре и насочи удар с глава, изпращайки топката в лявата греда.

В 9-ата минута ЦСКА пропусна още една добра опция. След центриране отдясно Евандро шутира от пет метра, само че след рикошет в тялото на Сисиньо топката излезе в корнер. След неговото осъществяване Гълъбов подаде с глава към Соу, таранът отклони леко топката, а тя мина на сантиметри около дясната греда.
Източник: fakti.bg