ЦСКА записа престижна победа в предсезонната си подготовка срещу петкратния

...

ЦСКА обърна "Зенит" за победа в Австрия

ЦСКА записа влиятелна победа в предсезонната си подготовка против петкратния първенец на Русия " Зенит " (Санкт Петербург). Червените се постановиха с 2:1, като обърнаха резултата.

Срещата, която се игра в градчето Гоинг беше изгледана от огромна група почитатели на ЦСКА.

Воденият от Роберто Манчини, тим поведе още в 15-ата минута, когато Андрей Панюков се възползва от неточност в алената отбрана.

Вратарят на ЦСКА Георги Китанов не реши едно центриране, избивайки го право на пътя на Панюков, който без проблем се разписа.

До края на първата част българскит състав беше по-активен и притисна приключилия на трето място в съветската Висша лига.

Гол на Каранга беше анулиран поради засада, само че в 43-ата минута бразилецът се реваншира като изравни.

Новото попълнение Енрике се оправи с двама руснаци, подаде на Десподов, а центрирането на национала се трансформира в асистенция за Каранга.

© LAP.bg

Фернандо Каранга вкара един от головете за ЦСКА.

През втората част " Зенит " излезе с доста изменен състав, цялостен с млади футболисти, които не съумяха да се опълчват на ЦСКА. Червените стигнаха до втори гол в 64-ата минута посредством Меркадо.

До края на мача и двата тима имаха благоприятни условия, като Кубемба пропиля най-хубавите за ЦСКА, а Панюков удари гредата за руснаците.

" Доволен съм от играта, добре е щом побеждаваме тим като " Зенит ". Ще работим върху постоянството в играта, тъй като това е най-важното на този стадий ", сподели след мача треньорът Стамен Белчев.

Той разкри, че чака в околните дни ЦСКА да подпише с нов вратар, само че чака и още футболисти.

Следващата контрола на алените е в петък против румънския " Университатя Крайова ".

Съставът на ЦСКА: Георги Китанов, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо, Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

След почивката влязоха: Стойчо Атанасов, Никола Колев,Кевин Кубемба, Милчо Ангелов, Густаво Кулма, Александър Георгиев, Валентин Антов
Източник: dnevnik.bg