ЦСКА U16 отстъпи драматично на връстниците си от Септември (София)

...

ЦСКА U16 пропусна да спечели Купата на БФС след драма с дузпи

ЦСКА U16 отстъпи трагично на връстниците си от Септември (София) с 3:4 след осъществявания на дузпи във финала за Купата на БФС.

В постоянното време двата тима не съумяха да си отбележат гол и дуелът завърши при нулево тъждество, след което рулетката на дузпите дефинира крайния победител. Финалният конфликт се игра на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“.

Началото на срещата бе равностойно. В 21-ва минута се стигна до безредие в наказателното поле на Септемрви при което, най-съобразителен се оказа Илиян Димитров, който засече свалена с глава топка от Кожухаров, само че стражът на съперника се оправи и несъмнено улови кълбото. До края на първата част нямаше други рискови обстановки пред някоя от вратите и двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

Второто полувреме стартира с превъзходство на младите армейци и в 55-ата минута Христослав Ячев направи отличен рейд отдясно, нахлу в налазателното поле и стреля остро, само че вратарят още веднъж мазета, спасявайки сигурен гол. До края на постоянното време мачът беше равносилен и оспорван, и двата отбора се опитваха да основават напрежение пред вратите, само че чистите голови положения липсваха. Армейците не съумяха по най-хубавия метод да развият няколко положителни свои офанзиви и да се възползват от създалите се разбърквания и положения. По този метод в постоянното време срещата завърши при нулево тъждество и по този начин се стигна до осъществявания на дузпи. При тях момчетата на Стоян Ангелов на два пъти можеха да завоюват, след пропуски на противникови играчи, само че огромното напрежение и
залог си споделиха думата и при четвъртия и петия шут от бялата точка първо Александър Кожухаров стреля в напречната греда, а след това изстрелът на Илиян Димитров бе избавен от вратаря. При шестата дузпа символичните домакини бяха безпогрешни, а Димитър Петров пропусна и с общ резултат 4:3 Купата на БфС бе извоювана от Септември. Въпреки загубата отборът ни до 16 години сподели отлични игри и резултати в шампионата и следващата година ще играе в елитната юношеска група до 17 години.

Стартов състав на ЦСКА U16: Габриел Петковски (в), 2. Димитър Христов, 3. Светозар Евтов, 21. Радослав Узунов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 7. Илиян Димитров, 9. Христослав Ячев, 10. Кирил Георгиев (к), 11. Александър Кожухаров, 20. Венцислав Иванов.

Резерви: 12. Богомил Александров (в), 13. Мартин Иванов, 4. Алексей Раданов, 19. Александър Благовестов, 17. Васил Каймаканов, 18. Илия Димитров, 8. Тарек Жензарли.

Старши треньор: Стоян Ангелов.