ЦСКА спечели последното дерби с Левски през този сезон и

...

ЦСКА удари "Левски" и съхрани шампионските си надежди

ЦСКА завоюва последното дерби с " Левски " през този сезон и резервира възможностите си за продобиване на шампионската купа. " Червените " се постановиха с 2:0 на Националния стадион с голове след почивката.

В същото време, в друга среща от 35-ия кръг на Първа лига, водачът " Лудогорец " също стигна до трите точки, побеждавайки като посетител " Ботев " Пловдив с 2:0 и разликата на върха се резервира.

" Лудогорец " води с актив от 76 точки, а ЦСКА заема втората позиция със 75. Така първенецът на България ще стане явен в последния кръг, когато ЦСКА приема " Ботев " Пловдив, а " Лудогорец " е хазаин на " Черно море ".
НА ЖИВО: " Левски " - ЦСКА Следете с нас последното дерби за този сезон
През първата част на " Васил Левски " имаше доста борба, само че малко рискове пред двамата вратари. " Сините " насочиха три удара към Витаутас Черниаускас, първият от които още в 7', само че литовецът нямаше проблеми.

ЦСКА по този начин и не тества Николай Михайлов преди почивката. В края на полувремето " армейците " дадоха свидна жертва - десният бек Иван Турицов получи травма в коляното и не стартира вторите 45 минути.

След почивката " алените " бяха по-активни. В 55' " армейците " желаеха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Седрик Унтинджи, само че основният арбитър Драгомир Драганов не уточни бялата точка.

В 70' ЦСКА откри резултата посредством Тиаго Родригеш. Португалецът стреля от директен свобден удар, топката рикошира в състезател от стената и стана неспасяема за стража Николай Михайлов.

В 84' преди края " Левски " остана с човек по-малко, откакто Нуно Рейш си изкара два жълти картон в границите на 6 минути и потегли към душовете.

Минута по-късно резервата Евандро се възползва от центриране на Тиаго Родригеш и оформи крайния резултат - 2:0 за ЦСКА.

" Левски ": Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Станислав Иванов, Давиде Мариани, Паулиньо, Станислав Костов

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Нуно Томаш, Жеферсон, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Енрике Рафаел, Тиаго Родригеш, Жоржиньо, Али Соу
Източник: btvnovinite.bg