ЦСКА спечели първия си мач след раздялата с треньора Люпко

...

ЦСКА разгроми "Витоша" в първия си мач след раздялата с Люпко Петрович

ЦСКА завоюва първия си мач след раздялата с треньора Люпко Петрович, като разгроми " Витоша " (Бистрица) в среща от 12-ия кръг в Първа лига. Червените се върнаха на победния път след провалянето от " Берое " преди седмица, което докара и до неодобрение измежду почитателите от сръбския ментор.

Точни за ЦСКА на " Българска войска " бяха Тони Уот, Раул Албентоса, Кристиян Малинов и Евандро. Червените пропуснаха още няколко положителни шанса да създадат триумфа си още по-изразителен.

С трите точки ЦСКА към този момент има 22 и заема четвъртото място. Червените сана пет зад водача " Лудогорец ", който е и с мач по-малко. " Витоша " е финален с едвам три точки.

Добромир Митов, който е треньор на отбора направи няколко промени в стартовия състав, като една от тях беше оставянето на Евандро на аварийна пейка. Още в четвъртата минута ЦСКА поведе в резултата с първото си състояние. Греъм Кери стреля отляво, вратарят на " Витоша " Кристиян Кацарев мазета топката пред себе си и Уот без проблем откри – 1:0.

Малко по-късно алените бяха покрай втори гол, само че Албентоса пропусна от близко. В 19-ата минута централният бранител се реваншира и вкара с глава. Той засече центриране от корнер и от към осем метра стреля неспасяемо.

ЦСКА разгроми
© lap.bg

До края на първото полувреме ЦСКА пропусна още няколко шанса, само че в 39-ата минута Кристиян Малинов със мощен изстрел направи резултата 3:0.

През втората част с три гола задатък ЦСКА подходи доста по-спокойно и не атакуваше толкоз интензивно. В отбрана алените даже си разрешиха да играят с прекомерно успокоение и това даде няколко шанса на " Витоша ". Два пъти обаче Григор Долапчиев не се възползва.

Крайният резултат 4:0 оформи Евандро четвърт час преди приключването на постоянното време.

В различен мач от програмата " Локомотив " (Пловдив) разгроми " Етър " с 5:0 като посетител и резервира третата си позиция. Черно-белите имат 26 точки, колкото и " Левски ". В неделя сините гостуват на " Лудогорец ".
Източник: dnevnik.bg