ЦСКА-София съкрати преднината до лидера „Лудогорец“ на 5 точки, след

...

Опълчението на Ботев/Враца/ издържа само едно полувреме срещу ЦСКА /снимки/

ЦСКА-София редуцира преднината до водача „ Лудогорец “ на 5 точки, откакто алените реализираха домакинска победа с 2:1 над „ Ботев “ (Враца) в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Червените поведоха с с два гола на Едвин Джеси (48) и Али Соу (56), а Емил Стоев осъществя за гостите след изстрел от воле в 89-ата минута.
В тази среща и реферът Станислав Ставров изигра решаваща роля, защото в 12-ата минута не даде дузпа за игра с ръка на Ангел Лясков, който спря рисков шут на Емил Стоев.
Наставникът на алените Любослав Пенев предприе съществени промени в съпоставяне със състава, който стартира против Черно море. От първата минута стартираха Евандро, Ангел Лясков и Иван Турицов за сметка на Рафаел Енрике, Бикел и Стойчо Атанасов.
Иначе мачът стартира равностойно. Първият прецизен удар отиде в актива на домакините. В 6-ата минута Тиаго шутира от фаул, само че Костов улови. Три минути по-късно Евандро проби отляво и върна към непокрития Тиаго, който от 6-7 метра стреля над напречната греда.
В 12-ата минута Емил Стоев стреля рисково, Лясков мазета с ръка в наказателното поле, гостите желаеха дузпа, само че реферът Станислав Ставров отсъди корнер.
В 27-ата минута Чорбаджийски върна едва топката към Черниаускас, Емил Стоев подгони паса, само че стражът на домакините се хвърли самоотвержено и съумя да предотврати огромната заплаха. Червените дадоха отговор с топовен шут на Тиаго от 25 метра, който затрудни Костов, само че въпреки всичко вратарят на врачани мазета. Последва безредие в наказателното поле, само че Гаджев се хвърли на шпагат и почисти към центъра на терена.
В 44-ата минута Али Соу направи сериозен пропуск. Нападателят бе оставен непокрит на 6-7 метра фронтално против вратата, само че не съумя играе с топката след подаване от центъра на терена.
Втората част стартира с кошмарна неточност на ЦСКА-София в защита. Бодуров сбърка при прекъсване на топката, Мечев му я лиши и стреля от десетина метра, само че Чорбаджийски постави тялото си и предотврати съвсем сигурен гол, избивайки в корнер.
Домакините дадоха отговор уместно в 48-ата минута, когато Едвин Джеси откри резултата. Тиаго изведе крилото отдясно зад тила на зелената защита, той нахлу в наказателното поле и от дребен ъгъл вкара за 1:0.
Попадението стъписа врачани и те бързо позволиха още едно в 56-ата минута. Тогава Тиаго центрира от фаул и Али Соу удвои след удар с глава. Само четири минути по-късно и Евандро можеше да се разпише, откакто стреля от границата на наказателното поле, само че шутът му профуча около лявата греда. Малко по-късно и Джеси пропусна.
В 72-ата минута Георги Вълчев докосна попадението. Ударът му обаче бе отбит от Черниаускас. И когато дуелът вървеше към умерено 2:0 за ЦСКА-София, се стигна до 89-ата минута. Тогава Емил Стоев осъществя хубав гол след брилянтен шут от воле, при който топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на домакините за 2:1.
До края на дуела врачани пробваха да стигнат до равенството, само че по този начин и не заплашиха съществено противниковата врата.

ЦСКА-София – „ Ботев “/Враца/ 2:1

1:0 Едвин Джеси 48
2:0 Али Соу 56
2:1 Емил Стоев 89

ЦСКА-София: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 8. Джеси, 10. Евандро, 14 Лясков, 15. Малинов, 19. Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу
„ Ботев “: 33. Костов, 11. Васев, 8. Огнянов, 37. Керчев, 7. Вълчев, 6. Гаджев, 9. Генов, 4. Тур, 71. Стоев, 18. Миланов, 23. Мечев
Източник: bulnews.bg