ЦСКА-София не успя да спечели 4-ата си победа в Ефбет

...

"ЦСКА-София" не можа да победи "Берое"

" ЦСКА-София " не съумя да завоюва 4-ата си победа в Ефбет лига и приключи 1:1 с гостуващия отбор на " Берое " във втория мач от IX кръг.

При това столичният отбор трябваше да догонва в резултата, откакто голмайсторът на старозагорци Гаюс Макута означи 4-ото си попадение в шампионата в 48-ата мин. Конгоанецът осъществя с глава положително центриране на Фуртадо отдясно, което бе проспано он отбраната на домакините.

Шест минути по-късно Валентин Антов изравни също с глава - откакто засече топката при центриране от ъглов удар, изпълнен от Адалберто Пеняранда.

Още през първата част двата тима си размениха по няколко комфортни положения за попадение, само че Макута пропусна от положителни позиции. За " ЦСКА-София " пък в това отношение се " демонстрираха " Али Соу и Петър Занев.

Домакините имаха късмет да създадат и цялостен поврат. Три минути след изравнителния гол Мазику изведе Соу отдясно сам против вратаря Василев, който обаче съумя да парира удара на нападателя. Соу можеше да донесе успеха и в 90-ата минута, когато Ахмед Ахмедов му смъкна с гърди топката, само че след удара на нападателя топката бе избита в ъглов удар.
Източник: segabg.com