ЦСКА ще играе на финал в женското волейболно първенство на

...

ЦСКА се класира за финала в женския шампионат по волейбол

ЦСКА ще играе на край в женското волейболно състезание на България. "Червените " отстраниха Казанлък след 2:1 победи, като в решителния трети мач от полуфиналната серия доближиха до триумф с 3:1 гейма.

Домакините демонстрираха темперамент и съумяха да извърнат съперника, откакто отстъпиха в първата част с 26:28. След това ЦСКА доминираше на полето в зала "Васил Симов " и доближи до крайната победа след 25:21, 25:18 и 25:19.

"Червените " изстрадаха своето място в битката за златните медали, откакто преодоляха голям брой компликации през сезона.

Младият състав, воден от Юлия Иванова и построен главно от волейболистки в девическа възраст, устоя на проблемите и си заслужи присъединяване в разногласието с Марица Пловдив за златните медали.