ЦСКА се наложи с 2:0 над Вихрен в първа контрола

...

ЦСКА започна с победа годината, новите се развихриха

ЦСКА се наложи с 2:0 над Вихрен в първа контрола за 2018 година, играна в Сандански. Точни за отбора на Стамен Белчев бяха две от новите попълнения - Жан Бланко и Роланд Алберг, които се разписаха през втората част.

" Червените " започнаха по-добре срещата и в 11-ата минута на два пъти бяха близо до това да открият резултата. Новото попълнение Бланко получи пас в наказателното поле, само че не съумя да преодолее противниковия пазач с удар от близка отдалеченост. Последва добавка на другия нов в редиците на " армейците " - Алберг, след която топката излезе в навън.

В идващите минути ЦСКА продължи да диктува събитията на терена, само че мъчно създаваше голови положения.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Вихрен изненадващо можеше да излезе напред в резултата. Играч на домакините видя, че стражът на гостите Китанов е излязъл напред и опитва техничен прехвърлящ удар, след който топката срещна напречната греда.

След почивката ЦСКА продължи да бъде по-опасният тим. В 53-ата минута Манолев беше покрай попадение, само че не съумя да преодолее Кунчев. Секунди по-късно и Вихрен можеше да означи, само че Китанов майсторски мазета шут от oколо 15 метра.

Така се стигна до 56-ата минута, когато по-добрата игра на тима на Стамен Белчев даде резултата. След центриране от корнер новото попълнение Жеан Бланко бе оставен непокрит и вкара с глава за 1:0. Пет минути по-късно петима футболисти на гостите  се озоваха против трима в бяло и другото ново попълнение Роланд Алберг повиши на 2:0, оформяйки крайния резултат.

ВИХРЕН - ЦСКА 0:2
0:1 Бланко (57), 0:2 Алберг (61)

Състав:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 23. Александър Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 26. Валентин Антов, 18. Александър Георгиев, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 10. Роланд Алберг, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел, 7. Жан Бланко
Резерви: 12. Георги Китанов (в), 1. Слави Петров (в), 11. Станислав Манолев, 25. Александър Барт, 2. Стойчо Атанасов, 27. Радослав Живков, 20. Тиаго Родригес, 24. Божидар Чуканов, 9. Фернандо Каранга
Треньор: Стамен Белчев