ЦСКА се класира на четвъртфиналите на турнира за купата на

...

Арда - ЦСКА 0:1 /репортаж/

ЦСКА се класира на четвъртфиналите на шампионата за купата на България, откакто вкара ранен гол и победи с 1:0 Арда в Кърджали.

ЦСКА поведе още в 63-та секунда на срещата, откакто бранителят Зоран Гаич сбърка с връщане към Иван Караджов. Топката се оказа прекомерно мудна и бе настигната от нападателя на гостите Али Соу, който преодоля вратаря на Арда и вкара на празна мрежа за 1:0.

От този миг насетне обаче Арда бе тимът, който беше надалеч по-активен в нахлуване. Домакините направиха и няколко пропуща през първото полувреме, откакто в десетата минута Густаво Бусато избави доста добър удар към далечния ъгъл на Иван Коконов, а единствено шест по-късно Александър Георгиев стреля около вратата.

Коконов пропусна второ състояние за гол две минути след началото на второто полувреме, откакто удари греда. В 66-та минута пък Али Соу беше изпъден поради удар против Илиас Хасани, който пък напусна терена с втори жълт картон поради разправиите към ситуацията.

Арда въпреки всичко стигна до попадение в петата минута на добавеното време, когато Александър Георгиев получи топката след контра и вкара на празна врата, само че голът бе анулиран поради засада.

Така ЦСКА завоюва с 1:0 и се класира на четвъртфиналите на шампионата за купата на България.