ЦСКА постигна престижна победа с 2:1 срещу Зенит Санкт Петербург

...

ЦСКА обърна "Зенит" на Роберто Манчини

ЦСКА реализира влиятелна победа с 2:1 против " Зенит " Санкт Петербург в контрола, играна в Австрия. " Червените " направиха цялостен поврат след голове на Фернандо Каранга и Кевин Меркадо.

Така " армейците " реализираха втора поредна победа против тим, воден от Роберто Манчини, откакто предходната година отпред с Христо Янев тогава ЦСКА надигра " Интер ", на който по това време треньор бе италианският експерт.

" Зенит " поведе в 16-а минута, когато Георги Китанов не съумя да улови топката и тя попадна на крайници на Андрей Панюков, който с лекост я вкара в опразнената врата.

Попадението не смути играчите на ЦСКА и те съумяха да изравнят секунди преди края на първата част с помощта на Каранга.

В 60-а минута Манчини смени съвсем целия състав и " алените " се възползваха от това, като в 63-а минута Кевин Меркадо вкара втори гол за ЦСКА с диагонален шут.

Веднага по-късно съветският отбор можеше да изравни от корнер, само че Панюков уцели гредата.
Източник: btvnovinite.bg