ЦСКА победи с 2:1 Ботев Пловдив в последен мач от

...

ЦСКА изпързаля "Ботев" Пловдив, Али Соу с два гола

ЦСКА победи с 2:1 " Ботев " Пловдив в финален мач от 20-ия кръг на Първа лига. Двете попадения за " армейците " осъществя Али Соу, а прецизен за „ канарчетата “ бе Стивън Петков. Така отборът на Нестор Ел Маестро събра 45 точки и ще зимува на второ място, на 6 зад водача и първенец " Лудогорец ". Трети е " Левски " с 41 точки. " Ботев " Пловдив остава не петата позиция с актив от 35 пункта.

Срещата на стадион " Бълагарска войска " трябваше да започва в 17:30 ч., само че поради падналия сняг в София дуелът стартира с 90 минути забавяне. Домакините поставиха старания да приведат терена в естествен тип, само че все пак двата отбора бяха оптимално затруднени от тежките условия.
Решават в последния миг дали ще има мач на " Армията " (ВИДЕО) Вероятността ЦСКА - "Ботев " Пловдив да се играе през днешния ден е съвсем нулева Снимка: Lap.bg
В първите минути „ канарчетата “ бяха по-активни и играта се водеше напълно в половината на „ алените “. В 6-ата минута Чорбаджийски засече центриране от корнер, само че Кайзер улови без проблеми. „ Жълто-черните “ дадоха отговор с удар на Неделев, който бе блокиран от бранител.

В 14-ата минута ЦСКА поведе, а попадението бе подкрепено от падналия сняг. Кирил Десподов центрира отдясно, топката отскочи от снега и се насочи към Али Соу, а той от близка отдалеченост не пропусна - 1:0.

В 26-ата минута Вутов откри Неделев, а плеймейкърът центрира към намиращия се на отлична позиция Стивън Петков, само че бранител мазета пред нападателя. В 28-ата минута Кирил Десподов пусна към Али Соу, който останал самичък против вратаря копна топката над стража за 2:0.

Второто полувреме започва с доста по-активна игра от страна на „ канарчетата “. В 50-ата минута Стивън Петков центрира, а Тодор Неделев шутира от точката на дузпата, топката се спря в ръката на „ червен “ бранител, само че съдията подмина обстановката.
Снимка: Lap.bg
В 57-ата минута Тодор Неделев опитва нетрадиционно осъществяване на корнер и прати топката непосредствено във вратата на ЦСКА, само че Черниаускас внимаваше и мазета. Натискът на пловдивчани даде нужния резултат в 67-ата минута, когато Филип Филипов центрира отдясно, а Серкан Юсеин с глава прониза Черниаускас, намаляйки резултата.

В 73-ата минута Николай Бодуров стреля рисково от свободен удар, а топката мина на метър от вратата на Кайзер. В 79-ата минута стражът избави отдалечен удар на Тиаго Родригеш.

В ответната офанзива пловдивчани бяха покрай изравняването. Стивън Петков получи по десния фланг и насочи мощен удар, а топката мина около задачата. В 89-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, Лъчезар Балтанов продължи към Стивън Петков и той прати кълбото в мрежата, само че страничният арбитър подвигна флага за засада.
Съставите

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 11. Манолев, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 26. Антов

" Ботев " Пловдив: 22. Кайзер, 2. Перейра, 5. Димитров, 28. Филипов, 23. Минев, 10. Серкан, 17. Балтанов, 8. Неделев, 16. В. Шопов, 39. Вутов, 20. Петков
Източник: btvnovinite.bg