ЦСКА победи с 1:0 Локомотив Пловдив в среща от 14-ия

...

ЦСКА излъга "Локо" Пловдив за ценна победа

ЦСКА победи с 1:0 " Локомотив " Пловдив в среща от 14-ия кръг от Първа професионална лига и с новите 3 точки в актива си изпревари " Левски " в класирането и към този момент е на второ място. " Сините " обаче са с мач по-малко.

Единственият гол в мача на стадион " Лаута " бе дело на Кирил Десподов и падна от директен свободен удар в 57-ата минута.

Първото полувреме в срещата мина без голове. Първото по-сериозно състояние бе на сметката на " алените ". В 21-ата минута Мауридес стреля с глава, само че топката се отклони от гредата.

Бразилецът бе покрай попадение и десетина минути по-късно, само че още веднъж шутът му бе неакуратен. Станислав Манолев пропусна най-хубавата опция за " алените " преди почивката, откакто стреля от границата на наказателното поле, само че вратаря на домакините Мартин Луков мазета.

Второто полувреме стартира с рискова офанзива на Анте Аралица, само че Черниаускас избави.

В 57-ата минута ЦСКА получи опция да извърши директен свободен удар. Зад топката застана Десподов, който не остави късмет за противниковия пазач и означи за 1:0 от повече от 20 метра.

Така той се трансформира в голмайстор на " алените ", изпреварвайки Мауридес.

Възможност за равнене пропусна Аралица, а Али Соу не бе прецизен за гостите до края на мача.
Източник: btvnovinite.bg