ЦСКА победи Левски с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11

...

ЦСКА срази "Левски" във волейболното Вечно дерби

ЦСКА победи " Левски " с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11 ) във Вечното дерби от втория кръг на волейболната Суперлига при мъжете. Петгеймовата драма изгледаха към 400 почитатели в столичната зала " Васил Симов ".

След равностойно начало, сервисът и блокадата на " армейците " заработиха чудесно и те поведоха с 16:12 при второто техническо спиране. Тимът на Александър Попов усили задатъка си на 5 точки за 20:15 при сервис на Теодор Тодоров. Преднина, която удържа и поведе с 1:0.

" Левски " имаше превес във втория гейм, а домакините бяха в ролята на догонващи от самото начало. В последна сметка " сините " изравниха, откакто затвориха частта с 25:21.

Съотношението на силите бе напълно друго в третия гейм, който ЦСКА взе с безапелационното 25:15. Последва извънредно оспорвана четвърта част, извоювана от " Левски " трагично с 26:24.

В решителния тайбрек " алените " демонстрираха по-здрави нерви и взеха своето с 15:11.

ЦСКА: Христо Цветанов, Иван Колев, Теодор Тодоров, Димитър Димитров, Мартин Павлов, Владимир Станков и Валентин Пейчев – либеро

" Левски ": Самуил Вълчанов, Марк Макгивън, Гордан Люцканов, Теодор Богданов, Делчо Раев, Александър Николов и Ивайло Лалов – либеро
Източник: btvnovinite.bg