ЦСКА победи Етър с 3:0 в мач от 12-ия кръг

...

ЦСКА с класическа победа над "Етър", задмина "Левски"

ЦСКА победи " Етър " с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. След класическия триумф " армейците " изместиха " Левски " и към този момент заемат второто място в класирането. Двата отбора са с по 28 точки, само че " алените " имат по-добра голова разлика.

Лидер е първенецът " Лудогорец ", който е с актив от 29 точки.

Днес резултата на ст. " Българска войска " откри Божидар Чорбаджийски в 28-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Тиаго Родригеш.
Снимка: Lap.bg
ЦСКА удвои задатъка си при започване на втората част, още веднъж след статично състояние. Тиаго центрира от директен свободен удар, Боджадж мазета към границата на наказателното поле и Жоржиньо шутира без закъснение, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Христо Иванов.

Класическият триумф за " алените " оформи влезлият като запаса Кирил Десподов в 84-ата минута. Националът се възползва от пас на Евандро и направи резултата 3:0.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 8. Джеси, 9. Мауридес, 16. Бикел, 20. Тиаго, 25. Перейра, 27. Секулич

" Етър ": 1. Иванов, 14. Скерлев, 3. Артюнин, 21. Василев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 6. Мане, 10. Батрович, 8. Руменов, 11. Младенов, 88. Боджадж
Източник: btvnovinite.bg