ЦСКА печели последната си към момента Суперкупа на България през

...

Последната Суперкупа на ЦСКА: Когато армейците победиха Литекс на... Любо Пенев, Занев и Бодуров

ЦСКА печели последната си все още Суперкупа на България през лятото на 2011-а година. Тогава " армейците ", водени от младия експерт Милен Радуканов, се постановат над първенеца Литекс с 3:1 в Бургас. Ловчанлии пък са с треньор Любослав Пенев, който на 17 юли ще се опита да вдигне Суперкупата отпред на обичания си ЦСКА. През 2011-а част от състава на " оранжевите " са двама бъдещи капитани на 31-кратните първенци - Николай Бодуров и Петър Занев.

На " Лазур " двата тима се изправят един против различен за повторно в спор за въпросния трофей, откакто през 2008-а година ЦСКА към този момент е победил Литекс с 1:0.

Сега триумфът още веднъж е за " алените ", и то по безапелационен метод - 3:1! Литекс повежда бързо, още в 6-ата минута бразилецът Селио Кодо дава задатък на символичните домакини. Но той трае тъкмо 10 минути, когато Спас Делев изравнява. В 48-ата Янис Зику прави 2:1 за ЦСКА от дузпа, а 2 минути по-късно червен картон получава появилият се като запаса Том. Така задачата на ловчанлии стартира да наподобява невъзможна. Третият гол за ЦСКА пада бързо - в 58-ата минута. Негов създател още веднъж е бързакът от село Ключ - Спас Делев.

Така " армейците " печелят четвърта Суперкупа и изпреварват безконечния си противник Левски, който и досега е с 3. За Литекс това е пети загубен край от 6 опита - те печелят оценката единствено през 2010-а година след победа над Берое.