ЦСКА отстъпи с 0:4 пред северномакедонския Академия Пандев в последна

...

ЦСКА отстъпи на Академия Пандев

ЦСКА отстъпи с 0:4 пред северномакедонския Академия Пандев в последна контролна среща по време на зимния лагер на отбора в Турция.

За разлика от дуела с Шахтьор (Караганда) сутринта, когато времето бе извънредно дъждовно, за дуела с Академия Пандев атмосферните условия разрешиха терените да изсъхнат и да предложат естествени условия за игра.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов реши да заложи на много пробен състав, като в центъра на отбраната действаха Тибо Вион и Томас Лам, а по двете крила бяха Асен Дончев и 17-годишният босненец Харад Каламуич, който бе на проби в „червения“ лагер.

Титуляри започнаха още юношата Георги Чорбаджийски, който действаше в центъра на терена, както и новото попълнение Маурисио Гарсес.

Младият Каламуич обаче престоя на терена единствено половин час, след което бе сменен от Калоян Пехливанов.

За разлика от мача сутринта, когато двата тима си размениха 5 попадения единствено за едно полувреме, ЦСКА и Академия Пандев мъчно стигаха до положения за отбелязване на гол.

В 12-ата минута Гарсес проби отдясно, финтира противник и реши да стреля изненадващо с левия крайник, само че топката мина на педя над напречната греда. Четири по-късно пък братът на македонската футболна легенда Горан Пандев – Сашко, шутира към вратата на ЦСКА, само че Димитър Евтимов бе на мястото си и несъмнено улови.

В 34-ата минута обаче македонецът въпреки всичко съумя да преодолее българския пазач, прехвърляйки го технично след пас на Кире Стоянов.

Секунди преди края на първото полувреме Калоян Кръстев въпреки всичко можеше да възвърне равенството, само че не съумя да стреля в задачата след удар с глава.

През втората част играта на „армейците“ не спореше и противниковият тим съумя да означи още 3 попадения, дело на Бакар (53), Ивановски (69) и Георгиев, който оформи крайния резултат 0:4 в 72-ата минута. Така от общо 4 контролни срещи алените записаха 2 победи, 1 тъждество и 1 проваляне.

Утре заран ЦСКА се прибира на българска земя, а футболистите ще получат два дни отмора.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев.

Снимки: Код Спорт
Източник: novinata.bg