ЦСКА оглави класирането в Първа лига след рутинна победа с

...

ЦСКА пречупи "Витоша" и оглави Първа лига

ЦСКА оглави класирането в Първа лига след рутинна победа с 2:0 против " Витоша " Бистрица. " Червените " излязоха отпред с 2 точки повече от " Лудогорец ", който на следващия ден приема " Дунав ".

Тимът на Стамен Белчев стигна до триумфа с по един гол в края на двете полувремена на Раул Лое и Кирил Десподов.

ЦСКА имаше териториално превъзходство през целия мач, само че мъчно стигаше до голови обстановки. " Червените " можеше да поведат още в 5-а минута, когато удар на Бодуров бе избавен от вратаря Иванов, а при добавката от дребен ъгъл Кевин Кубемба не откри задачата.

ЦСКА поведе в 42-а минута с гол на Раул Лое, негов първи с алената фланелка. Станислав Манолев центриране в наказателното поле, а удар на Кирил Десподов с глава се отби в напречната греда и Лое с добавка прати топката в мрежата.

" Червените " бяха по-активният тим и след почивката, само че още веднъж без съществени голови обстановки до самия край. В 85-а минута камерунецът Раул Лое можеше да вкара втория си гол в мача, само че вратарят на " Витоша " избави удара му.

В 88-а минута Кирил Десподов проби през центъра, финтира неприятелски бранител и прати топката в мрежата за крайното 2:0.

" Витоша ": Михаил Иванов, Кристиян Узунов, Тодор Гочев, Йордан Върбанов, Петко Цанков, Румен Гьонов, Ивайло Лазаров, Николай Христозов, Четин Садула (74-Даниел Пеев), Радко Мутафчийски (79-Михаил Петров), Григор Долапчиев (57-Стефан Христов)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Раул Лое, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес (87-Кевин Меркадо), Енрике Рафаел (54-Густаво Кулма), Кирил Десподов, Кевин Кубемба
Източник: btvnovinite.bg