ЦСКА загуби от вицешампиона на Чехия Виктория (Пилзен) в четвъртата

...

Един удар във вратата, двама контузени и три гола пасив за ЦСКА срещу Виктория

ЦСКА загуби от вицешампиона на Чехия Виктория (Пилзен) в четвъртата си контрола по време на лагера в Марбея.

Двубоят на " Arroyo Enmedio Pitch " завърши при резултат 0:3. Точни за спечелилите бяха Коваржик (на два пъти) и Марко Алвир.

През предишния сезон Виктория стана вицешампион на Чехия, а сега тимът още веднъж заема второ място във краткотрайното класиране на чешкото състезание.

Миналата година ЦСКА също игра контролна среща с днешния си противник в Марбея. Тогава " армейците " завоюваха с 2:1, а попаденията означиха Едвин Джеси и Енрике Рафаел. Днес сходно стичане на събитията нямаше. Макар, че една от положителните вести бе точно завръщането на Рафаел.
 Снимка 376624
Източник:

Ден след срещата с Виктория, " алените " излизат против Яблонец. Това ще бъде и последният дуел на тима на испанска земя. Очаква се треньорът Милош Крушчич да заложи на друг от днешния състав.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена през днешния ден:
 ЦСКА - Виктория (Пилзен) 0:3, чехите усилват преднината си онлайн
ЦСКА - Виктория (Пилзен) 0:3, чехите усилват преднината си

Предпоследна контрола за " алените " в Марбея

В рамките на първото полувреме Виктория (Пилзен) владееше топката повече. Атаките на отбора не бяха изключително рискови, само че създаваха известно напрежение пред Черниаускас.

Направи усещане това, че " армейците " проведоха три по-стойностни акции за всички 45 изиграни минути.

Трудностите идваха от това, че почналият от първата минута Ахмедов бе зорко наблюдаван от двама бранители. Те не го изпускаха от взор и за секунда. В един от случаите непосредствено вратарят на " алените " опита да подава към нападателя, само че пасът бе париран във значим миг.

Давидов направи положително усещане, като се включваше на скорост в средата на терена и изостряше дейностите на столичани в полето на противника. В същото време той се връщаше и избиваше топката пред краката на съперниците.
 Али Соу отново е при ЦСКА

Може би ще играе в мача през днешния ден

Чорбаджийски вършеше на равнище работата си, само че на няколко пъти увисна при прострелните центрирания по фланговете на състава от Пилзен.

Соломон-Отабор разочарова в поредна инспекция на софиянци, като бе неподвижен, не се движеше нито в моментите, в които беше с топката в крайници, нито когато изчакваше подаване.

Жеферсон се регистрира с значими намеси в отбрана, като даже в един от случаите почисти кълбото от самата голлиния.

Коваржик означи единственото попадение за първото полувреме. Той засече пас по фланга, като получи топката от собствен съотборник и единственото, което направи, бе да сложи десния си крайник на пътя на придвижването на кълбото.

Този път Черниаускас бе беззащитен, а противникът на българския отбор излезе напред в резултата.

Ситуацията на терена се резервира непроменена до почивката.
 Още един шотландски клуб пожела напуснал ЦСКА

Тони Уот може да поеме към Хибърниън

Само две минути след паузата Пинто сбърка подаване обратно, топката бе овладяна от Коваржик, който не остави шансове на Гълъбов, а по-късно стреля неспасяемо и във вратата на Черниаускас за 0:2.

Малко по-късно Пинто остана да лежи на земята и бе наложително сменен.

В 67-ата минута падна и трети гол в " алената " врата. Негов създател стана влезлият минути по-рано на терена Марко Алвир.
 Албентоса от ЦСКА попадна в любопитна ранглиста

Вижте каква е тя

Това бе дебютното попадение на хърватина с екипа на Виктория, въпреки и в неофициална среща.

Петнадесет минути преди края и Ахмедов получи контузия. Той отстъпи мястото си на терена на завърналия се след продължителна травма Енрике Рафаел.

Ударът за Ахмедов бе в региона на гърба. Не е ясно какво е естеството на пострадването му.
 Снимка 464068
Източник:

Това, което е известно, е че ЦСКА получи към този момент 9 гола във вратата си по време на инспекциите в Марбея, без футболистите на отбора да съумеят да се разпишат нито един път.