ЦСКА Москва успя да направи обрат в края и да

...

Първата победа на ЦСКА в Евролигата дойде след обрат

ЦСКА Москва съумя да направи поврат в края и да запише първата си победа в Евролигата. В мач ог втория кръг нощес " армейците " се постановиха вкъщи със 76:72 над Макаби Тел Авив.

Мачът бе доста равносилен, като на почивката резултатът бе 31:30, а след третата четвърт - 44:43.

В началото на заключителните 10 минути Макаби взе самодейността и след панер на Скоти Уилбекин да поведе с 62:58 по-малко от пет минути преди края. Тройка на Майк Джеймс понижи изоставането на домакините на една точка и това отприщи серия от 18:10, с която домакините приключиха мача в последните 3:27 минути.

Именно Джеймс бе най-резултатен за ЦСКА с 25 точки, а Уил Клайбърн прибави 19 за съветския гранд. За Макаби Уилбекин осъществя 20 точки, 16 добави Тайлър Дорси, а с 13 остана Анте Зизич.