ЦСКА (Москва) постигна изразителна победа с 3:0 в гостуването си

...

ЦСКА се разправи с Ахмат като гост

ЦСКА (Москва) реализира изразителна победа с 3:0 в гостуването си на (Грозни) от 6-ия кръг на съветската Премиер лига. Въпреки сериозния резултат, триумфът на " Армейците " не пристигна толкоз елементарно.

Московчани поведоха в 11-ата минута с гол на, който се разписа от близко, засичайки центриране отляво.

След това обаче мачът бе много равносилен, като домакините имаха своите шансове, само че не съумяха да се възползват.

Вместо това, гостите нанизаха два бързи гола в края на мача, с които подпечатаха успеха си. В 88-ата минута вкара хубав гол след заучено състояние от фаул, а в 90-ата минута оформи крайното 0:3 с мощен шут от пряк-свободен удар.

В добавеното време Ахмат можеше да стигне до почетно попадение, само че техен гол бе анулиран поради засада.

Така ЦСКА събра актив от 10 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Ахмат е със същия актив, само че към този момент на 7-ата позиция.

Премиер Лига 6 кръг, неделя 30 август  Ахмат 0:3краен резулат  ЦСКА Москва