ЦСКА (Москва) постигна домакинска победа над Зенит с 86:78 (23:21,

...

ЦСКА удържа финалния натиск на Зенит

ЦСКА (Москва) реализира домакинска победа над Зенит с 86:78 (23:21, 23:22, 20:15, 20:20) в среща от 27-я кръг на постоянния сезон в Евролигата. Московският отбор не позволи разпределяне в края на мача и задържа преднината си за победа №18 през сезона.

Зенит стартира мача по-уверено и направи серия 11:2 с оставащи 7:39 от първата четвърт. ЦСКА се съвзе след първичния потрес и отвърна с 8 безответни точки, като дуелът остана завързан до края на интервала, закрепен с тройка със сирената на Майк Джеймс - 23:21 за ЦСКА Москва.

Мачът продължи да бъде равносилен и през втората четвърт, като за миг ЦСКА се измъкна на 7 точки разлика след тройка на Майк Джеймс, а в края на частта резултатът сочеше 46:43 в интерес на ЦСКА.

Домакините бяха първия тим, който стига до над 10 точки разлика след панер на Никита Курбанов за 62:51 с 4:48, оставащи на часовника. Успешни стрелби на Тим Абромайтис и Колтън Айвърсън смъкнаха преднината на ЦСКА на 4, само че нова тройка със сирената на Джеймс закри частта - 66:58.

Играчите на Зенит на няколко пъти се опитваха да се върнат в мача, само че отборът на ЦСКА бе непогрешим и не разреши да допусне поврат - 86:78.

Майк Джеймс записа 27 точки и 5 асистенции за ЦСКА, Йоханес Фойтман добави 13 точки, Дарън Хилиард добави с 11, а Кайл Хайнс приключи с 10 точки.

Остин Холинс бе над всички за Зенит с 28 точки, а Тим Абромайтис приключи с 13.