ЦСКА Москва победи за втори път Реал Мадрид в рамките

...

ЦСКА Москва би "Реал" и на "Бернабеу", но отпада от евротурнирите

ЦСКА Москва победи за повторно " Реал " Мадрид в границите на груповата фаза този сезон, само че няма да играе в евротурнирите напролет. Руснаците съкрушиха испанския гранд с 3:0 посред " Сантяго Бернабеу " в последния кръг на група 7. Въпреки гръмкия триумф " армейците " остават на дъното, защото в другия дуел " Виктория " Пилзен се наложи с 2:1 над " Рома ".

" Реал " Мадрид печели групата с актив от 12 точки, към осминафиналите продължава и вторият " Рома ", който е със 7 пункта. Третият и четвъртият - " Виктория " Пилзен и ЦСКА Москва приключват с по 7 точки, само че чехите имат преимущество в директните дуели - 2:2 и 2:1.

Тази вечер на " Бернабеу " домакините излязоха в пробен състав. треньорът Сантяго Солари бе заложил на някои твърди запаси - Хесус Вайехо, Хавиер Санчес, Маркос Йоренте и Федерико Валверде.

Въпреки това началото не предвещаваше какво следва за " Реал ". " Белите " взеха самодейността е началото на дуела и притиснаха противника. В 18-ата минута Винисиус проби по левия фланг и пусна към Карим Бензема, който обаче не съумя да означи. Шест минути по-късно Винисиус стреля, вратарят Игор Акинфеев мазета, а при добавката Марко Асенсио нацели греда.

ЦСКА изчака своя миг и откри резултата в 37-ата минута. Фьодор Чалов бе изведен на отлична позиция и осъществя - 1:0. Малко преди почивката Георгий Шенников се възползва от суматоха в " бялата " защита и прокара топката около стража Тибо Куртоа - 2:0 за гостите.
Снимка: Getty Images
През втората част " Реал " направи куп пропуски пред съветската врата, преди Арнор Сигурдсон да оформи крайното 3:0 за ЦСКА Москва в 73-ата минута.

В другата среща от тази група " Виктория " Пилзен поведе на " Рома " в 62-ата минута с гол на Коварик, само че Юндер изравни шест минути по-късно. Успехът и продължаването на чешкия отбор към елиминациите на Лига Европа донесе Чори е 72-ата минута. " Римските вълци " приключиха мача с човек по-малко поради втори жълт, респективно червен картон на влезлия като запаса Лука Пелегрини в добавеното време.
Източник: btvnovinite.bg