ЦСКА Москва остана равен с Реал Мадрид на върха в

...

ЦСКА Москва остана непобеден в Евролигата след успех срещу Байерн Мюнхен

ЦСКА Москва остана еднакъв с Реал Мадрид на върха в класирането на баскетболната Евролига за мъже, откакто победи с 93:79 Байерн Мюнхен като посетител. Двата тима са с цялостен актив след първите седем кръга от постоянния сезон на най-силния европейски клубен шампионат, а с една загуба зад тях е Фенербахче. ЦСКА означи 13 тройки в срещата в Мюнхен и контролираше всичките четири елементи на срещата в " Ауди Доум " в петък. Московчаните, които поведоха с двуцифрена преднина още през първата четвъртина, приключиха мача с шестима играчи с над 10 точки. Кори Хигинс бе най-резултатен с 18 пункта, а Серхио Родригес добави 12 и осем битки.

Нихад Дедович и Дерик Уилямс означиха по 14 точки за Байерн. Барселона остана на две победи от върха, откакто надделя Жалгирис Каунас с 88:85 след продължение. Също с актив 5-2 е Анадолу Ефес, който победи Панатинайкос със 78:62. В последния четвърти мач в петък вечер Гран Канария се наложи с 84:78 над Макаби Тел Авив и двата отбора останаха във втората половина на класирането.