ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в първия си полуфинален

...

На Армията: Лудогорец с човек по-малко изравни ЦСКА

ЦСКА и Лудогорец приключиха наедно 1:1 в първия си полуфинален мач от Купата на България. Домакините играха половин час с човек повече и поведоха, само че разградчани стигнаха до доста скъп гол на непознат терен и то с 10 души на терена. Под мощния снеговалеж в София срещата стартира реавностойно, като в границите на три минути и двата тима насочиха по един изстрел в очертанията.  След почивката ЦСКА заигра по-настойчиво.  След час игра гостите останаха с човек по-малко на терена. Текпетей събори Синклер, пробвайки се да спре неговия пробив и получи втори жълт картон.  В 77-та обаче домакините поведоха. Йомов пое отдясно, върна към дъгата за Жеферсон, а той с едно допиране пусна към Тиаго в наказателното поле, където плеймейкърът разтреля с мощен шут Кахлина. 7 минути преди края на постоянното време падна и голът за Лудогорец. Перфектно центриране на Десподов на далечната греда откри Каули, който с глава от няколко метра нямаше по какъв начин да сбърка против Бусато. Така Лудогорец си потегли с скъп задатък пред реванша в Разград след една седмица, където ще се опита да за пръв път да излезе победител в конфликт с ЦСКА в шампионата за Купата на България, защото до момента от три срещи три пъти " армейците " са продължавали напред.
Източник: dnesplus.bg