ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в дербито на 18-ия

...

Без победител в битката на върха, и двата отбора с претенции към рефера

ЦСКА и " Лудогорец " приключиха наедно 1:1 в дербито на 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе белязан от доста борба, нерви, както и искания за дузпи - по една и за двата отбора.

След ремито на " Армията " разликата се резервира. " Лудогорец " има шест точки задатък пред ЦСКА, който обаче към този момент е втори в класирането. Шампионите са с актив от 45 точки, " алените " имат 39 пункта, а трети е " Левски " с 38.

" Лудогорец " в 29-ата минута поведе с попадение на Клаудиу Кешерю. Джоди Лукоки завоюва корнер, при който последва центриране на близката греда, Антон Недялков отклони към Кешерю и той се разписа с глава от към 5 метра.

Снимка: Lap.bg
Протестът " Да спрем гаврата с ЦСКА " (ВИДЕО) Феновете на "червените " блокираха центъра на София
Четири минути по-късно първенците бяха покрай удвояване на задатъка си. Марселиньо стреля от воле, Черниаускас мазета, а при добавката Кешерю нацели левия непряк дирек. Румънецът обаче бе в засада, маркирана от страничния арбитър.

Впоследствие вратарят на " Лудогорец " Ренан спря поредно Джеси и Чорбаджийски.

В 43-ата минута топката профуча около дясната греда след шут на Рубен Пинто.

В 49-ата минута гостите имаха искания за фаул на Чорбаджийски против Кешерю в наказателното поле, само че реферът Николай Йорданов не уточни бялата точка.

В 64-ата минута Жеферсон центрира към резервата Али Соу, който стреля с глава, само че в навън. Само три минути по-късно Станислав Манолев откри непокрития Кирил Десподов и националът вкара от воле - 1:1.
" Лудогорец " приключи срещата с човек по-малко поради втори жълт, респективно червен картон за Сисиньо в 89-ата минута.

В последните секунди домакините желаеха дузпа за нарушаване против Десподов, само че Николай Йорданов остана безгласен. Решението му вбеси " алените " почитатели, които продължиха да стачкуват и след последния съдийски сигнал.

Съставите

ЦСКА: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 26. Антов, 6. Пинто, 19. Десподов, 8. Джеси, 9. Мауридес

" Лудогорец ": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю
Източник: btvnovinite.bg