ЦСКА гостува на Верея в първия си мач от пролетния

...

ЦСКА започва атаката на титлата с мач срещу Верея

ЦСКА гостува на Верея в първия си мач от пролетния полусезон, а задачата на "червените " е наложителна победа, която би изкачила отборът преди всичко във краткотрайното класиране на Първа лига.

С това "червените " стартират и офанзивата на бленуваната от години купа в техния лагер. Те започват пролетната битка от втората позиция /47 т./, с точка зад водача Лудогорец.

Мачът е от 15 часа по DIEMA SPORT, а може да бъде следен и онлайн на PLAY DIEMA XTRA и GONG PLAY.

Благомир Митрев е новият старши треньор на старозагорци, които бяха подсилени от седем нови футболисти, измежду които имена като Веселин Минев и Антон Огнянов. Цели 12 футболисти пък напуснаха отбора през лятото.

По време на контролите Верея записа 2 победи, 2 равенства и 2 загуби.

ЦСКА на собствен ред притегли петима нови играчи - Едвин Джеси, Жеферсон, Роланд Алберт, Укра и Хеан Бланко.

Петима и напуснаха "червените " - Антон Недялков, Кевин Меркадо, Густаво Кулма, Кевин Кубемба и Милчо Ангелов.

3 победи, 3 равенства и 0 загуби - по този начин изглеждаше подготовката на ЦСКА.

Мачът в Стара Загора пропусна санкции Кристиян Малинов.

А ето и още любопитни обстоятелства преди мача:

• Верея зимува с цели 8 точки повече в актива си спрямо дебюта си в елита през сезон 2016/17 година Тогава събра 23 пункта в 19 есенни мача и бе осми във краткотрайното класиране, в този момент е с 31 на шестата позиция.

• Верея победи на собствен терен останалите два отбора в челната тройка на краткотрайното класиране – 2:0 против Левски на 5 август 2017 година и 2:1 против Лудогорец на 30 ноември м.г.

• Още 2 попадения са нужни на нападателя на Верея Валери Домовчийски, с цел да откри място във безконечния Топ 100 на голмайсторите в Първа лига. 52 от досегашните му 66 гола са за Левски, 1 за Ботев Пд, 3 за Черно море, 4 за Славия и 6 за Верея.

• ЦСКА е единственият отбор, който към момента няма загуба на непознат терен през сегашния сезон – 7 победи и 3 равенства. Единственото проваляне отвън София, откогато Стамен Белчев пое тима, бе в Русе – 0:1 на 31 май м.г., когато алените излязоха с пробен състав основно от юноши.

• Кирил Десподов завърши футболната есен с 5 следващи мача, в които непроменяемо се разписваше – 4 от тях за състезание, в които ЦСКА не позволи гол във вратата си, и в четвъртфинала за купата против Лудогорец (2:1).

• ЦСКА вкара цели 10 гола в последните 15 минути на своите турнирни дуели през есента. В същия интервал от мачовете позволи единствено едно попадение, освен това автогол – на Рубен Пинто за 2:2 с Етър във Велико Търново в 85-ата минута.