ЦСКА – Монако“ЦСКА – Рода“Паметен четвъртфинал за КНК през 1989

...

Най-големите мачове на „Армията“

ЦСКА – „ Монако “

ЦСКА – „ Рода “

Паметен четвъртфинал за КНК през 1989 година и може би най-силният евромач на триото Христо Стоичков-Любослав Пенев-Емил Костадинов. ЦСКА завоюва с 2:1, а можеше да вкара и десетина гола. Стоичков откри, а Костадинов оформи крайния резултат със задна ножица отвън наказателното поле.

ЦСКА – „ Хамбургер “

През 1991 година ЦСКА в профил набиращия мощност и популярност италиански „ Парма “. Еуфорията бе голяма, а идващият противник бе немският „ Хамбургер “. След загуба с 0:2 в първия мач тогавашният „ червен “ президент Валентин Михов разгласи: „ Свободен вход за всички! “ Това е и най-посетеният мач в историята на арената, който приключи 1:4. Хора имаше даже по прожекторите. Точен брой не може да се каже, само че сигурно имаше над 30 хиляди. Някои от тях надали са виждали терена.

ЦСКА – „ Ювентус “

ЦСКА завоюва незабравим мач против италианския гранд. През 1994 година „ алените “ съкрушиха с 3:2 отбор, в който блестяха Алесандро дел Пиеро, Джанлука Виали и Фабрицио Раванели. Вкаралият два гола за ЦСКА Петър Михтарски се оказа, че е играл непозволено и УЕФА присъди длъжностен резултат 3:0 за „ Юве “. Но на терена спечелилият бе ЦСКА.

България – Англия

Последният мач на Христо Стоичков в националния тим! България приключи 1:1 против Англия точно на арената, където Кавалерът на „ Златната топка “ се изстреля към международните върхове. На „ Армията “ пристигна и Йохан Кройф, с цел да види своя обичан трансфер за последно в националния тим.

ЦСКА – „ Милан “

След отстраняването на „ Шахтьор “ (Донецк) българският гранд се изправи против „ Милан “ през 2001 година. Загубата с 0:2 на „ Сан Сиро “ даде очаквания на ЦСКА. На „ Армията “ нямаше нито едно свободно място, а мнозина не съумяха да си купят билет. ЦСКА загуби с 0:1 след гол на Фелипе Индзаги, а играещият президент Любо Пенев съвсем се сби с треньора на „ росонерите “ Фатих Терим.

ЦСКА – „ Блекбърн “

На идната година ЦСКА бе на косъм от най-феноменалния поврат в историята си. Губеше с 0:3 от „ Блекбърн “ до последните 10 минути, най-после дуелът приключи 3:3. След 1:1 в Англия „ алените “ отпаднаха. Няма различен при положение в историята на ЦСКА в Европа, когато тимът да е изравнявал след три гола пасив.

ЦСКА – „ Байер “

Завръщането на Димитър Бербатов на „ Армията “ се трансформира в най-големия евроуспех на ЦСКА за новия век. „ Червените “ победиха „ Байер “ (Леверкузен) с 1:0 и станаха първият български тим, влезнал в групите на евротурнири (б.а. – часове по-късно съумяха „ Левски “ и „ Литекс “). Бербатов игра за германците, само че не светя.

ЦСКА – „ Тулуза “

Най-болезненият мач за „ Армията “. До 96-ата минута ЦСКА водеше с 1:0 против френския противник, когато позволи изравнителен гол за 1:1 и отпадна. През този сезон ЦСКА стана за финален път първенец с връх – нито една загуба в шампионата и Европа.
Източник: trud.bg