ЦСКА 1948 със сигурност ще остане във Втора професионална футболна

...

ЦСКА 1948 няма да играе в Първа лига през следващия сезон

ЦСКА 1948 сигурно ще остане във Втора професионална футболна лига и през сезон 2019/2020. Това стана ясно, откакто отборът загуби с 0:1 като посетител на " Арда " Кърджали в среща от предпоследния кръг.

Единственото попадение в мача, който се игра на " Арена Арда ", вкара Венцислав Христов още в 5-ата минута.

Веселин Марчев откри с добър пас нападателя, който не пропусна на празна врата.

И двата тима имаха опция да трансформират резултата до края на срещата. Иван Коконов от " Арда " уцели гредата през първата част. В средата на второто полувреме Иван Караджов сподели забележителни рефлекси при рисков шут на Денислав Александров от гостите.

Трите точки в актива на отбора от Кърджали го вършат неосъществим на третата позиция, което значи, че от идващия сезон в елита няма да играят два тима с името ЦСКА.

" Арда " обаче има опция да се изкачи с едно място нагоре в класирането. В момента втората позиция се заема от " Монтана ", само че отборът има единствено точка преднина.

Завършилият на второ място ще играе за място в елита против " Витоша " Бистрица, а третият - против изгубилия баража сред " Септември " София и " Дунав " Русе.

Лидерът във Втора лига " Царско село " е сигурен участник в по-горната група.
Източник: btvnovinite.bg