ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив Сф в последната среща

...

ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив Сф

ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив Сф в последната среща от първия кръг във Втора лига.

"Червените " поведоха още в 1-ата минута посредством голмайстора си Андон Гущеров. Пак той направи 2:0 в 22-ата минута след асистенция на новото попълнение Васил Шопов.

Срещата стартира стремително за ЦСКА 1948. Още в 1-ата минута дълго изпълнен тъч от Александър Александров завари неподготвена отбраната на противника и топката се озова в Андон Гущеров. Без закъснение от въздуха той я прати във вратата на Ивайло Василев за 1:0.

Локомотив Сф се опита да отговори на бързия гол, само че вратарят Даниел Наумов избави мощен удар на капитана на "червено-черните " Том в 13-ата минута.

Страстите на терена се нажежиха в 16-ата минута след недодялан фаул на Янко Сандански против Траянов от Локомотив. Реферът Георги Димитров реагира с жълт картон за халфа на ЦСКА 1948.

Шансът бе на страната на домакините в 20-ата минута, когато топката срещна напречната греда след обмислен шут на Орачев от наказателното поле.

Отборът на ЦСКА 1948 удвои преднината си в 22-ата минута още веднъж посредством Гущеров. Той засече от въздуха майсторско центриране на Шопов и направи за повторно беззащитен вратаря Василев.

Греда и за "червените " в 33-ата минута. Страхотно осъществяване на директен свободен удар от голмайстора Гущеров срещна напречната греда на вратата на гостите.

Гущеров продължава да тормози отбраната на Локомотив, само че този път вратарят Василев отрази рисковия му удар. Стражът имаше страхотна изява и секунди преди почивката, когато избави шут на Шопов.

Второто полувреме стартира с напън на Локомотив, само че на два пъти футболистите на треньора Младен Додич не уцелиха вратата от комфортни позиции. Постепенно "червените " изравниха играта и Чавдар Ивайлов опитва да изненада Ивайло Василев, само че мерникът му бе неакуратен.

Страхотен инстикт в 66-ата минута сподели дебютиращият на вратата на ЦСКА 1948 Даниел Наумов. Стражът мазета в корнер подъл удар на Том под гредата.

"Червените " пропуснаха да стигнат до класическа победа, откакто Шопов се разноски сред бранителите в наказателното поле, само че стреля в навън.

ЦСКА 1948: Наумов, Ал. Александров, Дяков, Христов, Атанасов, Сандански, Климентов, Ивайлов, Шопов (86 - Йосков), Д. Александров (65 - Т. Иванов), Гущеров (90 - М. Георгиев)

Локомотив Сф: Ив. Василев, Ферари, Орачев, Иванов, Домич, Швоня, Том (74 - Ал. Александров), Траянов (82 - Милошев), Николов (46 - К. Василев), Вачев, Георгиев