ЦСКА 1948 победи с 3:1 Свиленград в първата си контрола

...

ЦСКА 1948 започна контролите с победа

ЦСКА 1948 победи с 3:1 Свиленград в първата си контрола среща за 2020 година. Червените поведоха с 3:0 след голове на Борис Тютюков (34), Денислав Александров (48) и Валентин Йосков (53), а Мариян Тонев вкара почетното попадение за домакините след час игра.

Дебют за ЦСКА 1948 направи 16-годишният Александър Георгиев, ляв бек, който дойде от Левски.

През първата част падна единствено един гол. Андон Гущеров стреля в 34-ата минута, топката се отби в страничния дирек и при добавката Тютюков прониза шестия в Югоизточната Трета лига.

След почивката наставникът на алените Йордан Юруков пусна нова 11-ка, която вкара две бързи попадения. В 48-ата минута на 2:0 повиши Денислав Александров след центриране от свободен удар, което мина през куп от играчи и се спря в мрежата на Свиленград.

Пет минути по-късно пробив на Дани Младенов отдясно приключи с подаване към Валентин Йосков, който с шут от 11 метра заби топката под напречната греда.

Домакините стигнага до почетен гол в 60-ата минута, когато Мариян Тодоров се откъсна очи в очи с Тодоров и трансферира стража на гостите за крайното 3:1.