ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с 1:0 в първия мач

...

ЦСКА 1948 записа минимален успех над Арда с гол на Елитон

ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с 1:0 в първия мач от 21-ия кръг на Първа лига. Елитон донесе триумфа за възпитаниците на Тодор Янчев.

Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на Петър Жеков. На трибуните на стадион " Бистрица " в София присъстваше селекционерът на националния футболен тим за мъже Младен Кръстаич.

През първото полувреме гостите реализираха единствения прецизен удар. Даниел Наумов избави удар на Умар Сако.

След почивката кърджалии стигнаха до гол. Алекс Петков засече с глава центриране от директен свободен удар на Радослав Цонев, само че попадението бе анулирано поради засада след намесата на ВАР.

Столичани поведоха в резултата в 69-ата минута. Елитон засече с глава центриране от корнер на Георги Русев. Това е първият гол в 16-ия му турнирен мач за отбора.

Пет минути преди края на постоянното време " алените " останаха с човек по-малко на терена. Реян Даскалов получи пряк червен картон за рисково влизане с бутоните в краката на резервата Жуниор Палмареш.

ЦСКА 1948 заема 3-ата позиция в класирането с актив от 42 точки. Арда остава на 7-ото място в подреждането с 32 пункта.