ЦСКА 1948 надигра с 2:0 Монтана в дербито от 21-ия

...

ЦСКА 1948 спечели дербито с Монтана

ЦСКА 1948 надигра с 2:0 Монтана в дербито от 21-ия кръг на Втора лига и дръпна с 3 точки на върха пред Септември, който обаче има 2 срещи по-малко. Ивайло Климентов (43) откри, а Андон Гущеров (89) вкара втори гол след противоречива дузпа. Реферът Георги Николов свири нарушаване на вратаря Симеонов против Даниел Младенов, каквото обаче нямаше, и му сподели жълт картон. Стражът Симеонов избави 11-метровия углавен удар, само че арбитърът подреди той да бъде пребит поради това, че вратарят на гостите бе излязъл напред преди осъществяването. За това свое деяние Симеонов получи и втори жълт картон и бе изпъден, а Гущеров вкара на полевия футболист Владимир Айтов, защото гостите към този момент бяха направили трите смени.
В 45-ата минута и Монтана имаше късмет да вкара от дузпа, само че Тони Тасев шутира над вратата.
Иначе, изключително през втората част, ЦСКА 1948 пропиля куп положения, а един път и гредата избави гостите след изстрел на Васил Шопов.
В началото обаче Монтана бе по-добрият отбор и първото по-опасно състояние в 13-ата минута бе пред вратата на домакините. Цветков стреля от въздуха след недобро изчистване на алената защита, само че ударът му от 14-15 метра бе слаб и Наумов елементарно улови. 5 минути по-късно Ивайло Тодоров позволи груба неточност, позволявайки на Атанас Илиев да излезе фронтално самичък против вратаря, само че нападателят на Монтана стреля в навън. Постепенно домакините взеха самодейността и на собствен ред започнаха да нападат все по-опасно.
Първата голова опция за тях пристигна в 21-ата минута, когато Шопов изведе Младенов самичък против вратаря, само че Симеонов мазета в корнер шута на нападателя. " Червените " разиграха заучена композиция при осъществяване на ъгловия удар, която приключи с добър изстрел на Василев, който Симеонов улови. В 38-ата минута домакините пропуснаха нова опция. Димо Атанасов реализира отличен пробив отляво и центрира към Гущеров. Таранът стреля с глава, само че Симеонов прояви добър инстикт и мазета в корнер.
По-настойчивата игра на " алените " към края на първата част даде резултат в 43-ата минута. Тогава Шопов събра трима противникови състезатели на дясното крило и все пак съумя да пробие и центрира към Ивайло Климентов. Халфът от своя страна надскочи Цонков и вкара с глава за 1:0.
Само две минути по-късно Монтана пропиля златна опция да изравни. Тони Тасев преодоля Денислав Александров, който го задържа за фланелката и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият обаче стреля над гредата.
През второто полувреме на терена имаше единствено един тим и това бе този на домакините.
Три минути след почивката ЦСКА 1948 пропусна отлична опция за втори гол. Шопов откри непокрития Климентов, само че халфът не уцели топката в опит да стреля от 8-9 метра фронтално против вратата. В 62-ата минута Шопов откри Гущеров с следващото си брилянтно далечно подаване, само че голмайсторът на Втора лига стреля над вратата. 4 минути по-късно домакините пропиляха следващо състояние. Добра композиция в наказателното поле на гостите приключи с удар на Шопов в левия дирек след подаване по земя на Младенов.
Така пристигна най-дискусионният миг в срещата. В 85-ата Шоколаров изведе Даниел Младенов самичък против вратаря, нападателят си поведе дълго топката и се бутна в Симеонов, а съдията изненадващо уточни бялата точка, показвайки и жълт картон на стража. С осъществяването на дузпата се нагърби Гущеров, а Симеонов избави неговия шут. Реферът Георги Николов обаче подреди 11-метровия углавен удар да се пребие, защото вратарят на Монтана излезе с метър пред голлинията, а в същото време му сподели и втори жълт картон за тази негова демонстрация. Тъй като гостите бяха направили трите смени, на вратата застана халфът Владимир Айтов, а при повторното осъществяване Гущеров въпреки всичко вкара за крайното 2:0.
Източник: duma.bg