Ценно равенство 26:26 постигнаха хандбалистките на Етър 64 (Велико Търново)

...

Етър направи 26:26 в Свиленград, Деси Николова отчая домакините

Ценно тъждество 26:26 реализираха хандбалистките на Етър 64 (Велико Търново) при гостуването си на Свиленград в мач от 5-ия кръг на шампионата на А РХГ при дамите. Двата тима направиха извънредно забавен мач, в който домакините водеха удобно чак до 48-ата минута, само че след това етърки обърнаха резултата и в края както можеха да завоюват, по този начин и да изгубят. Финалната серена, обаче, прозвуча при тъждество 26:26.

Срещата стартира равностойно, само че последователно " амазонките " от Свиленград постановиха волята си и в 18-ата минута към този момент водеха с 11:6. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева понижиха пасива и почивката пристигна при 15:12 за домакините. Добрата игра на етърки продължи и в 38-ата минута те сведоха пасива единствено до гол – 17:16. После още веднъж Свиленград дръпна и 12 минути преди края имаше сериозна преднина от 22:17. последваха мощни минути на " виолетовите ", които с добра игра в отбрана и прецизен мерник в офанзивите обърнаха нещата до 25:26 две минути преди края. Изключителен мач още веднъж направи вратарката Деси Николова, която направи 22 спасявания в мача, както и отрази три от общо петте дузпи за домакините. Минута преди края Свиленград изравни, а в оставащите секунди първо етърки направиха пропуск, а след това домакините завоюваха 7-метрово мятане, само че Деси Николова още веднъж бе безпогрешна и двата отбора си разделиха по точка.

Най-резултатни на етърки бяха Данислава Петрова с 9 гола, която вкара всичките 8 дузпи за гостенките, и Маги Христова с 8 попадения.

В различен мач от кръга лидерът Бъки позволи първата си загуба – в Шумен от домакините с 22:26 (9:12), а Ники спорт загуби от Поморие с 29:35 (12:14). Така интригата на върха още веднъж се завърна – води Бъки с 8 точки, пред Свиленград и Етър – с по 7, и Шумен с 6 точки. В идващия кръг великотърновки, които досега имат три победи, едно тъждество и една загуба, одобряват на 1 декември Ники спорт (Сливница).