Цели 63 гола паднаха в четирите срещи от първия ден

...

Дъжд от голове на старта на Националната лига по плажен футбол

Цели 63 гола паднаха в четирите срещи от първия ден на Mussala Първа лига beach soccer 2020, която започва през вчерашния ден в Бургас. В извънредно забавен, оспорван и ефективен дуел Спортната асоциация на Министерство на вътрешните работи победи със 7:6 след продължение ФК Русе. Редовното време приключи 6:6, а в спомагателните 3 минути " служителите на реда " стигнаха до триумфа, който съгласно регламента им носи две точки. Първият гол за годината бе вкаран от вратар - румънският пазач на СА-МВР Андрей Паул се разписа с мощен удар от своето поле още в 32-ата сек. В шестата мин. Мартин Минчев съумя да изравни, само че малко по-късно Иляз Иляз даде нов задатък на столичани. Последва цялостен поврат в интерес на русенци, които в границите на три минути през втората четвъртина осъществиха три попадения за 2:4 - два пъти прецизен бе Мартин Недков, а един път - Мартин Минчев. До края на частта СА-МВР стигна до 4:4 след нов гол на Андрей Паул и попадение на Цено Лозанов. “Полицаите” поведоха при започване на третите 12 минути, когато Иляз се разписа за повторно. Мартин Недков още веднъж възвърне равенството, само че Цено Лозанов от дузпа съумя да направи 6:5. Мартин Недков с четвъртия си гол прати мача в продължение. В него след осъществяване на корнер и рикошет, топката бе отклонена от Огнян Брайнов в личната му мрежа, което донесе триумфа на софиянци.
Верея (Стара Загора) започва с победа с 10:6 над новака Атлетик (Каблешково). Тимът поведе с 3:0 доникъде на първата част след два гола на Петър Милков и един на Ради Стайков. Атлетик обаче съумя да изравни след две попадения на Синан Кьоров и едно на Тодор Бачев, а по-късно дръпна с 5:3, като точни бяха Димитър Иванов и Николай Кръстев. Играчите на Верея взеха нещата в свои ръце и вкараха 6 безответни гола, повеждайки с 9:5. Нови три попадения заби Ради Стайков, а по едно прибавиха Росен Тонев, Петър Милков и Танимир Петров. Атлетик понижи след автогол на Петър Михайлов, а Петър Милков оформи крайния резултат две минути преди финалната сирена.
Шампионът на България МФК Спартак започва акцията с безапелационна победа с 15:3 над Любимец-13. Възпитаниците на Симеон Христов поведоха посредством Георги Димитров още в първата минута, а секунди по-късно Александър Александров изравни за другия отбор от Варна. Оттук до края Спартак нямаше особени проблеми и завоюва дуела със сериозна преднина. Пет гола за триумфа вкара румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи, по три пъти точни бяха Станислав Джамбазов, Георги Димитров и Филип Филипов, а един път противниковата врата порази Павел Адамов. За Любимец с две попадения се регистрира и Никола Николов.
Спортната асоциация на Министерство на вътрешните работи записа втора победа за деня, като в изтеглен мач от третия кръг възпитаниците на Георги Савов биха домакините от Свети Никола (Бургас) с 10:6. Двубоят бе много забавен и мина през няколко обрата. " Полицаите " поведоха с гол на румънския си вратар Андрей Паул, за който това бе трето попадение за деня. Малко по-късно Мартин Нестеров удвои разликата, само че домакините съумяха да стигнат до цялостен поврат след точни удари на Ясен Тузаков, Георги Тузаков и Езикел Тевия - 3:2. Иляз Иляз изравни, само че Константин Инджов даде нов задатък на Свети Никола. Нестеров направи 4:4, след което мощни минути записаха домакините, които поведоха с 6:4 с две попадения на Георги Тузаков. Оттук до края СА-МВР пое нещата в свои ръце и стигна до 6 безответни гола, печелейки с 10:6. Четири от тях бяха дело на Цено Лозанов, а по един път точни бяха Иляз и Николай Данчев.

Днес " служителите на реда " излизат в 11 ч. против първенеца МФК Спартак, а в 9,45 ч. Свети Никола играе с ФК Русе. Третият мач от програмата е в 12,15 сред Любимец-13 и Атлетик (Каблешково).