Цели 40 гола паднаха в четирите двубоя от днешния трети

...

Дъжд от голове в третия кръг на държавното по плажен футбол в Стара Загора

Цели 40 гола паднаха в четирите дуела от днешния трети кръг на държавното състезание на България по плажен футбол. Стара Загора е хазаин до неделя, като следва да се изиграят още 8 дуела от 4-ия и 5-ия кръг.

Шампионът МФК Спартак е с цялостен актив от 3 победи след триумф с 6:3 над ФК Русе в оспорван дуел. Тимът от крайдунавския град поведе в резултата с 1:0 с гол на Мартин Рачев в 8-ата мин. Любопитното е, че в този миг тимът на Калоян Георгиев бе с човек по-малко поради аления картон на Мариян Маринов. Спартак пък изпусна дузпа. Този резултат се резервира чак до 9-ата мин. на втората третина, когато Филип Филипов изравни от дузпа. До края на частта Спартак поведе с 3:1 след точни удари на Георги Димитров и Иван Мартинов. Русенци понижиха при започване на последните 12 минути посредством Мартин Недков. Филипов и Димитров вкараха нови два гола за варненци, а Парашкевов понижи на 3:5. В последната минута Филипов засече пас на Димитров и оформи хеттрика си. За Играч на мача бе определен Георги Димитров.

Отборът на Свети Никола също записа трети триумф, само че съгласно регламента той му носи единствено 2 точки, защото бе реализиран след продължение над Медицински университет-Варна. В постоянното време мачът приключи 4:4, а в спомагателните три минути падна едно попадение. Варненци откриха резултата още в 18-ата секунда с гол на Станко Георгиев. Опитният Стоян Ненов изравни в 10-ата. Калоян Иванов съумя да даде нов задатък на " медиците " при започване на втората третина, а Константин Инджов направи 2:2. До края на тази част двата отбора си размениха по още едно попадение, като още веднъж варненци поведоха посредством Станко Георгиев, а Стоян Ненов изравни. В заключителните 12 минути Ненов за първи път изведе бургазлии напред, само че един от най-атрактивните играчи в плажния футбол - Георги Бомбов, вкара за 4:4 и прати дуела в продължение. В него не какъв да е, а още веднъж Ненов донесе успеха на Свети Никола. Именно някогашният футболист от родната " А " група стана Играч на мача.

Отборът на Спортната асоциация на Министерство на вътрешните работи записа втора, и то доста безапелационна победа с 14:2 над Любимец-13. Над всички за тима на Георги Савов бе Костадин Меразчиев, който вкара 6 гола. Хеттрик осъществя Антон Велков, а по един път точни бяха Цено Лозанов, Николай Божов, Никола Данчев, Радослав Влашев и Мартин Нестеров. За варненския отбор попаденията бяха дело на Николай Байчев и Мануел Тахмисян. Именно Меразчиев получи наградата за Играч на мача.

Локомотив (Варна) записа първа победа в държавното. В " борбата на новаците " отборът би домакина Верея (Стара Загора) след осъществяване на дузпи. В постоянното време и продължението резултатът бе 3:3. Така, съгласно регламента, " железничарите " получават единствено една точка за класирането. Те поведоха с 3:0 още в първите шест минути. Това стана след два доста красиви гола на опитния Любомир Пенев и едно попадение на Николай Стойчев. Футболистите на Верея, които също са новаци, обаче не се предадоха и съумяха да понижат още преди края на първата третина. Точен бе Тодор Динев. Той продължи с положителните си изяви и с по едно попадение във втората и третата част прати мача в продължение. Там нови голове не паднаха и по този начин се стигна до осъществяване на дузпи, при които играчите на Никола Николов бяха по-точни. Верея пък губи за повторно по този метод, след провалянето от Любимец -13 в Бургас преди месец.

Утре Локомотив открива програмата в 14,45 ч. против Любимец-13, в 16,15 ч. е мачът МУ-Варна - Верея, в 17,145 ч. се срещат Свети Никола и МФК Спартак, а програмата се закрива от ФК Русе - СА-МВР в 19,15.