Царско село реализира пореден изходящ трансфер след промоцията си в

...

Царско село прати играч под наем в Испания

Царско село осъществя следващ произлязъл трансфер след промоцията си в елита, оповестиха от клуба. Бразилецът Андерсон Кордейро към този момент е част от испанския Фуенлабрада чартърен с алтернатива за закупуване. Отборът играе в Сегунда дивисион, като предходната година приключи на 11-а позиция. Двата клуба и играча реализираха сделка и Андерсон отпътува за Испания, където се причисли към новите си съотборници. От Фуенлабрада към този момент оповестиха прехвърлянето на бразилския футболист. Преди няколко дни 22-годишният футболист изигра и последния си мач с екипа на Царско село при домакинското тъждество против Черно море – 0:0. Футболистът дойде в България през юли 2019 година от бразилския Таубате. През първия сезон в елита той изигра 23 мача и означи едно попадение. През миналия сезон Андерсон игра в 30 мача и вкара 7 гола. Продажбата на Андерсон е четвърта от влизането на Царско село в елита. Преди това бяха трансферирани Родни Антуи в Египет, Уесли Ната в Литва, Дилан Мертенс на Ботев Пловдив.
Източник: dnesplus.bg