Царско село 2 : 0 Ботев (Вр) 48′ ГООЛ ЗА

Царско село - Ботев 2:0, страхотен гол на Родни Антуи

Царско село

2: 0

Ботев (Вр)
 48′
ГООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 2:0!! РОДНИ АНТУИ!! Ситуацията за домакините стана още по-приятна, откакто в 48-ата минута съумяха и да удвоят своята преднина. Реян Даскалов пусна остроумен пас в вероятност за Родни Антуи. Холандецът надбяга тромавия Андреас Васев и насочи изстрел без подготовка, който свари неопитен Краси Костов и посети неговата мрежа.
45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45′
ПОЧИВКА!
 Снимка 448868
Източник:
43′
В опит да трансформират нещата в офанзива, корнерите за Ботев (Враца) даже стартира да извършва Валери Божинов, само че и това не даде резултат.
35′
Сашо Ангелов не остана безразличен към протичащото се с неговия отбор и предприе тактическа промяна още в 35-ата минута. Тогава той извади опорния си халф Даниел Гаджев , с цел да обезпечи втори нападател за офанзивата си в лицето на Валери Домовчийски.
28′
ГОООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 1:0!! КАРАЧАНАКОВ! Четири минути по-късно, шансът не покри гостите и Царско село справедливо поведе в резултата. Уесли Ната за следващ път показва, че е измежду най-хубавите футболисти на домакините. Бразилецът елегантно преодоля двама съперника по фланга, след което насочи доста остро подаване. Венци Христов се размина с това да засече, само че на далечната греда се намираше Антон Карачанаков, който хвърляйки се на шпагат засече в мрежата на Костов.
24′
КАРАЧАНАКОВ! Ангел Лясков направи неочакван подарък на противника, откакто в 24-ата минута не реагира по никакъв начин добре при остро центриране на Веселин Минев. Така топката стигна до дебнещия Карачанаков, който шутира без особена подготовка, само че право в обсега на Костов.
21′
Наставникът на домакините Никола Спасов реагира нервно на присъждане на страничния арбитър, който съгласно него е вдигнал несъществуваща засада на Антон Карачанаков.
 Снимка 448866
Източник:
14′
ГРЕДА! Селекцията на Сашо Ангелов малко инцидентно можеше да открие резултата в 14-ата минута. Центриране на Ангел Ляксов бе изчистено с глава от Густаво. Топката обаче закупи такава траектория, че се срещна гредата на леко сюрпризирания в този случай Джони Пласид.
10′
Изминаха единствено 10 минути, а Даниел Гаджев към този момент се разправя с основния арбитър. Той изрично отхвърля изказванието, че е игра с ръка в половината на противника.
3′
АНТУИ! И до момента в който врачани се завърнат към дейностите си в защита, футболистите на Царско село ловко откриха междина и след пас от Ната, Родни Антуи заходи рисково към вратата на Ботев. Холандецът насочи диагонален изстрел, който обаче не откри незащитения от Костов ъгъл.
2′
КАКВА НАМЕСА НА КАВДАНСКИ! Двубоят можеше да стартира по желан метод за гостите. Петър Атанасов и Валери Божинов направиха скоростно двойно подаване, което изведе играча с №10 на стрелкова позиция. В сюблимния момент обаче на съдбоносен шпагат се хвърли Мартин Кавдански, който отърва " царете " от инкасирането на съвсем несъмнено попадение.
1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
 Снимка 448867
Източник:
Състав 30. Джони Пласид 33. Красимир Костов 25. Йордан Минев 4. Ангел Лясков 3. Мартин Кавдански 11. Андреас Васев 2. Густаво Карбониери 86. Валери Божинов 14. Веселин Минев - капитан 37. Венцислав Керчев 17. Реян Даскалов 7. Георги Вълчев 8. Уесли Ната 6. Даниел Гаджев 20. Серкан Юсеин 9. Даниел Генов 7. Антон Карачанаков 8. Доминик Янков 22. Венцислав Христов 18. Илия Миланов - капитан 11. Родни Антуи 10. Петър Атанасов Треньор Никола Спасов Сашо Ангелов Резерви 1 Мартин Димитров 1 Христо Митов 93. Андерсон Кордейро 16. Апостол Попов 26. Георги Хашев 30. Валери Домовчийски 89. Дамиен Мари 39. Деян Иванов 44. Божидар Кацаров 19. Ивайло Михайлов 10. Георги Минчев 14. Мирослав Будинов 4. Ивайло Марков 23. Симеон Мечев
Отборите на Царско село и Ботев (Враца) се изправят един против различен в предпоследния дуел от 13-ия кръг на шампионата. Двата отбора се нуждаят от увеличение на точковия си актив, което прави срещата в София повече от забавна.
 Левски с интерес към Уесли Ната от Царско село
Левски си хареса опорния халф на Царско село

Уесли Ната прави мощен сезон с екипа на " царете "

Деликатно е ситуацията в лагера на домакините. " Царете " на Никола Спасов имат 4 загуби в последните си 5 дуела. На своя стадион, в едноименния комплекс, обаче " алените " показват самочувствие и записаха победа над Берое и реми с Черно море.

С контузии са Антонио Георгиев и Емануил Манев. След изтърпяно наказване се завръща Мартин Кавдански. Звездата на тима Родни Антуи е възобновен от контузия и ще стартира от първата минута.
 Билетите за Царско село - Ботев (Враца) ще са по пет лв.

Двубоят е в понеделник, 21 октомври

В лагера на Ботев напомпаха самочувствието си, откакто разрушиха с 3:0 адашите си от Пловдив. Голяма опция да попадне измежду титулярите на врачани има Валери Божинов. Той към този момент се намира в задоволително добра форма, изигравайки цялостни 90 минути в контролата против Локомотив (София).

Главен арбитър на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Делегат на БФС е Владимир Николчев. Работата на реферите ще следи Константин Писков.
 Звездата на Царско село виси за мача с Ботев (Враца)