Трудна победа с 3:2 постигна финалистът в последното издание на

...

РБ Лайпциг с трудна победа за Купата на Германия

Трудна победа с 3:2 реализира финалистът в последното издание на шампионата за Купата на Германия Република България Лайпциг, който се наложи над Оснабрюк като посетител. Марсел Забитцер бе прецизен за Лайпциг на два пъти преди почивката, а сред попаденията му се разписа и Лукас Клостерман. Етиен Аменидо също вкара през първото полувреме за Оснабрюк, а домакините понижиха и до 2:3 посредством Маркос Алварес от дузпа в 73-тата минута. До края обаче Оснабрюк по този начин и не съумя да стигне до трети гол, с който да прати мача в продължение. Много по-лесно до втория кръг на шампионата за купата на Германия доближиха столичните Херта и Унион Берлин. Херта завоюва с 5:1 против Айщат, като два гола вкара босненецът Ведад Ибишевич, а новакът в Бундеслигата Унион Берлин победи Халберщад с 6:0. Изненадата на кръга сервира ниско разредният Саарбрюкен, който в профил втородивизионния Ян Регенсбург с 3:2.