Трикратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха

...

Сестри Стоеви са четвъртфиналистки на турнир по бадминтон в Мюлхайм

Трикратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на мощния шампионат по бадминтон от сериите " World Tour Super 300 " в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди $.

Поставените под номер 7 в схемата българки победиха японките Рин Иванага и Кие Наканиши с 22:20, 21:16 за 58 минути.

Сестрите изоставаха с 16:20, само че взеха шест следващи точки и направиха поврат 22:20, с цел да поведат в резултата. Във втория гейм Стефани Стоева и Габриела Стоева взеха задатък от 10:7, преобладаваха до края на срещата и стигнаха до крайния триумф.

Следващите съпернички на българките ще бъдат международните вицешампионки Со-йон Ким и Хи-йон Кон (Република Корея).

Миналата година в Мюлхайм сестрите доближиха до финала, където изгубиха трагично с 16:21, 30:29, 19:21 от международните шампионки за 2021-а Цинчън Чън и Ифан Цзя (Китай).