Трикратната носителка на Световната купа Кайса Макарайнен (Финландия) направи три

...

Макарайнен с трета победа за сезона за Световната купа по биатлон

Трикратната носителка на Световната купа Кайса Макарайнен (Финландия) направи три наказателни обиколки, само че съумя да завоюва трета победа за сезона от Ск по биатлон. Макарайнен труимфира в преследването на 10 км в австрийския зимен център Хохфилцен.

What a fascinating pursuit we just witnessed in #HOC18 -- but at the end a -fast loop by @kmakarainen secured the @BiathlonFI star her third win of the season ahead of Paulina Fialkova and Dorothea Wierer! https://t.co/EpZ76wqQjO
— IBU World Cup (@IBU_WC) December 15, 2018
Финландката измина трасето за 30:53.1 минути, откакто пропусна три цели в четирите си стрелби. Тя се движеше трета след последното посещаване на стрелбището, само че направи страхотна последна обиколка и записа 26-и триумф в кариерата си. Словачката Паулина Фиалкова приключи втора с закъснение от 1.5 секунди и два пропуща в стрелбата.

Kaisa #Mäkäräinen gewinnt die Biathlon-Verfolgung in #Hochfilzen vor Paulina #Fialkova und Dorothea #Wierer. Beste Deutsche wird Franziska #Hildebrand auf Rang 9. #ZDFwintersport pic.twitter.com/9X0TftFDEV
— ZDF Sport (@ZDFsport) December 15, 2018
Победителката от спринта в Хохфилцен в четвъртък и лидерка в класирането за Световната купа за сезона Доротея Вирер от Италия се подреди трета с пасив от 2.8 секунди и четири пропуснати цели. Вирер води в класирането с 252 точки, със седем повече пред Макарайнен (245 точки). Фиалкова е на трета позиция с 219 точки.

Kaisa Mäkäräinen wins a tight pursuit which was close and tight until the final km https://t.co/6Qh2vrIfDy pic.twitter.com/gcIR3vv9Bx
— Skisport365.com (@skisport365) December 15, 2018
Полякинята Моника Хойниш повали всичките 20 цели и водеше след последната пукотевица, само че остана четвърта с закъснение от 8.7 секунди от Макарайнен. Състезанието мина без българско присъединяване, откакто Десислава Стоянова не започва. По-късно през днешния ден в Хохфилцен е преследването на 15 км за мъже.