Три отбора продължават без загуба след днешните мачове от финалния

...

БУБА, Доростол и Черно море с нови победи, Левски спечели драматично срещу ЦСКА

Три тима не престават без загуба след днешните мачове от финалния шампионат на държавното състезание по баскетбол за юноши до 19-годишна възраст във Варна.

БУБА баскетбол излезе отпред в група " А ", откакто надделя Тунджа Ямбол с 56:40. Лъчезар Тошков наниза 18 точки за триумфа, с 16 и 11 битки е Даниел Кунторов. Константин Тошков добави 9 точки, а мощно се включи и Павел Теофилов с 6 точки и 16 битки. За Тунджа Андон Вачев се регистрира с 10 точки и 10 битки и беше единственият с двуцифрен точков актив.

Доростол сервира изненадата и победи един от любимците - Академик София с 56:67. " Студентите " бяха без водача си Дамян Минков. Капитанът на силистренци Валентин Добрев игра 40 минути и приключи с 21 точки. Димо Хърватев записа 12 точки и 9 битки, с 8 точки и 12 битки се регистрира Емил Михалев. За Академик Динко Христов приключи с 23 точки и 9 битки за 40 минути на терена. Мариян Хубанов добави 10 точки и 9 битки.

В последния за деня мач Черно море Тича не срещна проблеми и победи Черноморец с 95:61 след доста мощно първо полувреме. Александър Тодоров се отличи с 18 точки, 14 добави Димитър Евгениев, 11 - Никола Станчев, а 10 - Иван Спиров.

В дерби с незнаен до последните секунди край се трансформира мачът сред Левски и ЦСКА. Иван Илиев с точна пукотевица от фаула донесе триумфа на " сините " в заключителните секунди - 71:70. Слав Георгиев бе най-резултатен за спечелилите с 21 точки. Илиев наниза 17 точки, а с 12 точки и 8 битки приключи Томислав Минков. Страхотен мач за " алените " изигра Емилиян Грудов - 28 точки и 22 битки (9 в нападение). Георги Шаламанов вкара 15 точки, а 14 - Николай Петков.

Рилски състезател също записа първи триумф, като се наложи над Берое с 84:53. 20 точки, 8 битки и 6 асистенции записа Васил Попов, Христо Бъчков се регистрира с 12 точки и 11 битки, а украинският център Владислав Поддубченко добави 10 точки. Петър Тояганов вкара 20 точки за старозагорци.