Третодивизионният Уигън сензационно надви у дома лидера във Висшата лига

...

Огромна сензация! Третодивизионен тим изхвърли Ман Сити и сложи край на голямата му мечта

Третодивизионният Уигън сензационно надделя вкъщи водача във Висшата лига Манчестър Сити с 1:0 и се класира за 1/4-финалите в шампионата за Купата на Англия - ФА Къп.
Безспорно това е най-изненадващата футболна вест напоследък, защото " жителите " бяха посочени за безспорни любимци и излязоха на терена с титулярния си състав.

Северноирландският нападател Уил Григ (79) вкара победния гол за третия от Лига 1 след пас на австралиеца Калъм Елдер и постави завършек на огромната мечта на Сити за спечелването на четири трофея този сезон. Гостите приключиха мача в понижен състав, откакто в добавеното време на първата част Фабиан Делф бе изпъден.

Играчите на Хосеп Гуардиола имаха напълно самодейността през първата част, само че направиха прекомерно доста пропуски пред вратата на домакините. Фернандиньо след половин час игра, Илкай Гюндоган малко по-късно и Серхио Агуеро в края на полувремето пропуснаха от преференциални позиции. В добавеното време на първата част Фабиан Делф пък бе изпъден след влизане в краката на Марк Пауър. Съдията Антъни Тейлър първо даде жълт картон на Делф, а след консултация с помощниците си му сподели червен и го изгони.

Въпреки че „ жителите ” бяха в понижен състав, те продължиха да преобладават след почивката и редяха пропуски един след различен. В 73-ата минута Уолтън избави мощен шут на Агуеро. Шест минути по-късно бранителят на гостите Кайл Уокър не се намеси добре и Уил Григ (79) остана самичък против Клаудио Браво, преодолявайки чилийския пазач с удар по диагонала. Това накара почитателите на “DW Стейдиъм ” да запеят обичаната си ария “Will Grigg’s on fire ”, придобила известност по време на Евро 2016 във Франция.

Манчестър Сити натисна в заключителните минути и стигна до гол на Фернандиньо, който обаче бе анулиран поради преждевременно осъществяване на Де Бройне от директен свободен удар. Освен това бразилецът бе и в състояние на засада.

На четвъртфиналите Уигън ще гостува на Саутхемптън.

Източник: blitz.bg